ATP w Tel Awiwie: 127. finał Novaka Djokovica

Novak Djoković

Serbski tenisista Novak Djokovic awansował w sobotę do finału turnieju ATP 250 w Tel Awiwie, pokonując Rosjanina Romana Safiullina 6:1, 7:6 (7-3). To czwarty finał Serba w tym sezonie i 127. w karierze.

Djokovic całkowicie zdominował pierwszego seta i chociaż w drugim rosyjski tenisista nawiązał z nim wyrównaną walkę, to Serb potrzebował jedynie godziny i 35 minut, by awansować do 127. finału w karierze.

W sumie zwycięzca 21. turniejów wielkoszlemowych ma na swoim koncie 88 wygranych w finałowych pojedynkach.

W decydującym starciu w Tel Awiwie Djokovic zmierzy się ze zwycięzcą starcia Chorwata Marina Cilica z Francuzem Constantem Lestiennem.

Turniej w Izraelu jest pierwszym rozgrywanym w ramach ATP, w którym rywalizuje Serb po zdobyciu w lipcu tytułu w Wimbledonie. Djokovic (nr 7 w ATP) wystąpił natomiast w zeszłotygodniowym turnieju Laver Cup w Londynie, w którym reprezentował drużynę Europy, grającą przeciw zespołowi Reszty Świata.