Kamila Karpiel postanowiła zawiesić karierę. "Nie wiem, czy kiedyś jeszcze usiądę na belce"

Zimowe
Kamila Karpiel postanowiła zawiesić karierę. "Nie wiem, czy kiedyś jeszcze usiądę na belce"
Fot. Cyfrasport
Kamila Karpiel postanowiła zawiesić karierę. "Nie wiem, czy kiedyś jeszcze usiądę na belce"

Kamila Karpiel zawiesiła karierę w skokach narciarskich. Jedna z czołowych polskich zawodniczek przekazała swoją decyzję za pośrednictwem Instagrama. W sobotę 21-latka wystartowała w konkursie Orlen Cup w Szczyrku, w którym zajęła piątą lokatę.

"Dziś moje ostatnie skoki, nie wiem, czy kiedyś jeszcze usiądę na belce. Decyzja trudna, ale słuszna, może było mi trudno zejść z uśmiechem spod skoczni. Czuję, że to jest dobre. Chociaż myśl, że już tego nie będę robić łamie mi serduszko. Zawieszam karierę na czas nieokreślony" - napisała w poście Karpiel. Zawodniczka klubu AZS Zakopane podziękowała również swoim trenerom oraz koleżankom ze skoczni. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Kamil Stoch dostał wolne

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kamila Karpiel (@kamcia_karpiel)

 

Największymi osiągnięciami w karierze 21-latki było drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2018/2019 oraz końcowy triumf w Letnim Pucharze Kontynentalnym w 2017 roku. W zawodach rangi Pucharu Świata najlepiej spisała się w Ljubnie w 2019 roku, gdy zajęła 26. miejsce. 

 

Karpiel uchodziła za jedną z najbardziej obiecujących polskich skoczkiń. W ostatnich latach jej kariera międzynarodowa dość mocno wyhamowała. Ostatni punkt w zawodach PŚ zdobyła w sezonie 2020/2021 w Rasnovie. 

 

Kobiece skoki narciarskie w Polsce są w coraz gorszej kondycji. Wystarczy wspomnieć, że podczas zawodów Letniego Grand Prix w Hinzenbach Biało-Czerwoni nie wzięli udziału w konkursie drużyn mieszanych. Wszystko przez to, że nie udało się wystawić choćby dwóch zawodniczek. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie