PKO BP Ekstraklasa: Lech Poznań - Legia Warszawa. Relacja i wynik na żywo

W sobotę w Poznaniu dojdzie do hitu PKO BP Ekstraklasy między Lechem a Legią Warszawa. Będzie to jednocześnie pojedynek mistrza kraju z liderem tabeli. Relacja i wynik na żywo z meczu Lech Poznań - Legia Warszawa w sobotę o 17:30 na Polsatsport.pl.

W przeszłości rywalizacja obu klubów często rozstrzygała o losach mistrzostwa Polski, ale dwa ostatnie sezony były pod tym względem odmienne. Najpierw spore problemy miał Lech, a przed rokiem długo w ogonie tabeli "wlokła się" Legia. Teraz znowu obie drużyny należą do czołówki i mają aspiracje sięgające najwyższych lokat.

"Kolejorz", który łączy w tym sezonie walkę w obronie tytułu z rywalizacją w europejskich pucharach, słabo zaczął, ale w ostatnich pięciu kolejkach był najlepiej punktującym zespołem. Legia też nie zachwyca stylem, strzeliła tylko jednego gola więcej niż straciła, ale mozolnie gromadzi punkty i ma ich obecnie najwięcej - 20. Lech jest siódmy z 14, ale ma jedno spotkanie zaległe.

W Poznaniu lider wystąpi jednak mocno osłabiony, gdyż za żółte kartki musi pauzować lider środka pola i motor napędowy zespołu Portugalczyk Josue. Lech z kolei przed przerwą reprezentacyjną złapał już właściwy rytm i nie wiadomo, jak dwa tygodnie przerwy wpłynie na piłkarzy trenera Johna van den Broma. Poza tym kilku z nich zaliczyło występy w swoich drużynach narodowych.

Relacja i wynik na żywo z meczu Lech Poznań - Legia Warszawa w sobotę o 17:30 na Polsatsport.pl.