Fortuna 1 Liga: Ruch Chorzów lepszy od Sandecji Nowy Sącz. O wygranej zadecydowała końcówka meczu

Ruch Chorzów wygrał z Sandecją Nowy Sącz 2:1 (0:1) w 12. kolejce Fortuna 1 Ligi i umocnił się na pozycji lidera tabeli.

Ruch Chorzów wygrał z Sandecją Nowy Sącz 2:1 (0:1) w 12. kolejce Fortuna 1 Ligi i umocnił się na pozycji lidera tabeli. To siódme zwycięstwo "Niebieskich" w obecnych rozgrywkach. Bramkę na wagę trzech punktów w 89. minucie zdobył Tomasz Foszmańczyk.

Kibice na stadionie oraz przed odbiornikami na pierwszą bramkę musieli poczekać do 27. minuty. Wówczas rzut karny na gola zamienił Michał Walski i to Sandecja cieszyła się z prowadzenia w Chorzowie.

Po przerwie gospodarze dopięli jednak swego, doprowadzając do wyrównania za sprawą celnego strzału Konrada Kasolika. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, ponownie piłkę do siatki skierowali piłkarze Jarosława Skrobacza. Premierowym trafieniem w sezonie popisał się 36-letni Tomasz Foszmańczyk.

Dzięki wygranej, Ruch umocnił się na pozycji lidera Fortuna 1 Ligi. Z kolei Sandecja z sześcioma punktami, zamyka tabelę.

Ruch Chorzów - Sandecja Nowy Sącz 2:1 (0:1)

Bramki: Konrad Kasolik 54, Tomasz Foszmańczyk 89 - Michał Walski 27