Matej Mohorić wygrał wyścig Dookoła Chorwacji

Matej Mohorić

Słoweniec Matej Mohoric (Bahrain-Victorious) wygrał w niedzielę w Zagrzebiu sześcioetapowy kolarski wyścig Dookoła Chorwacji. Zwycięstwo zapewnił sobie, zajmując drugie miejsce na mecie ostatniego odcinka.

Dzięki bonifikatom czasowym Mohoric wyprzedził o jedną sekundę lidera po pięciu etapach, triumfatora tegorocznego Tour de France Duńczyka Jonasa Vingegaarda (Jumbo-Visma). Trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji, ze stratą 11 sekund do Słoweńca, zajął Brytyjczyk Oscar Onley (Team DSM).

Ostatni, szósty etap zakończył się, po finiszu z kilkunastoosobowej grupy czołowej, zwycięstwem Włocha Elii Vivianego (Ineos Grenadiers) przed Mohoricem i rodakiem Vincenzo Albanese (Eolo-Kometa).

Najlepszy z polskich kolarzy na mecie etapu był Filip Maciejuk (Bahrain-Victorius) - 23. ze stratą 24 sekund. Marcin Budziński (HRE Mazowsze Serce Polski) był 30. w tym samym czasie. Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) finiszował 45. - strata 46 s.

W klasyfikacji generalnej na najwyższej pozycji - 29. uplasował się Tomasz Budziński (HRE Mazowsze Serce Polski) tracąc do zwycięzcy 14.59.