MŚ siatkarek 2022: Wyniki niedzielnych meczów - 2 października

W pierwszym niedzielnym meczu Belgijki zdominowały Kamerunki.

W niedzielę rozegrane zostały 3 ostatnie mecze pierwszej fazy grupowej mistrzostw świata 2022 siatkarek. Na początku dnia reprezentantki Belgii pokazały pełną dominację nad zawodniczkami z Kamerunu, a chwilę później Japonki pewnie ograły przeciwniczki z Argentyny. W trzecim i ostatnim meczu tego etapu czekało na nas najwięcej emocji - Holenderki postawiły się Włoszkom, ale ostatecznie musiały uznać ich wyższość. Sprawdźcie wyniki ostatniego dnia pierwszej fazy mistrzostw świata!

Jeżeli sądzicie Państwo, że macie zły dzień, to w podobnym tonie mogą wypowiedzieć się siatkarki z Kamerunu, które uległy Belgijkom 0:3, pierwszego seta przegrywając do... 8! Tak druzgocąca porażka w siatkarskiej partii nie zdarza się często, jednak pocieszająca była reakcja Afrykanek, które w dwóch kolejnych odsłonach zaprezentowały się zdecydowanie lepiej.

W kolejnym meczu reprezentacja Japonii potwierdziła swoją wysoką formę na tych mistrzostwach, wygrywając pewnie spotkanie przeciwko Argentynie. Zawodniczki z "Kraju Kwitnącej Wiśni" zakończyły pierwszą fazę grupową na 3. miejscu w swojej grupie i wywalczyły tym samym przepustkę do kolejnego etapu.

W ostatnim niedzielnym meczu byliśmy świadkami największych emocji, bowiem naprzeciw siebie stanęły drużyny Włoch i Holandii. I choć współgospodynie turnieju postawiły się przeciwniczkom w drugim secie, to ostatecznie musiały uznać ich wyższość, przegrywając po 4 partiach.

W poniedziałek nastąpi dzień przerwy, a następnie we wtorek rozpocznie się druga faza grupowa mistrzostw świata 2022 siatkarek, której obsadę już znamy.