Premier League: Historyczne osiągnięcie Erlinga Haalanda

Erling Haaland z przytupem wszedł do Premier League. Norweg po ośmiu meczach ma na koncie 14 goli, a na pewno nie jest to jego ostatnie słowo. W niedzielę ustanowił kolejny rekord.

Spotkanie derbowe między Manchesterem City a United było jednostronne. Gospodarze dominowali od pierwszej minuty i do przerwy prowadzili aż 4:0. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 6:3. Duża w tym zasługa norweskiego napastnika.

Haaland skompletował w tym meczu hat-tricka. Był to jego trzeci taki wyczyn z rzędu w domowym spotkaniu w rozgrywkach Premier League. Wcześniej trafiał do siatki trzykrotnie w starciach z Nottingham Forest oraz Crystal Palace. Nikt przed nim nie potrafił osiągnąć takiego wyniku.

Norweg jest też pierwszym piłkarzem "Obywateli" od 1970 roku, który strzelił hat-tricka przeciwko United. Wtedy zrobił to Francis Lee.

Warto zaznaczyć, że Norweg do trzech trafień dołożył też dwie asysty przy golach Phila Fodena.