Srebro Polek na młodzieżowych mistrzostw świata w pięcioboju nowoczesnym. "Nie byłyśmy w gronie faworytek"

Inne
Srebro Polek na młodzieżowych mistrzostw świata w pięcioboju nowoczesnym. "Nie byłyśmy w gronie faworytek"
fot. PAP

Kobieca sztafeta w składzie Adrianna Kapała (UKSG-8 Bielany Warszawa) i Małgorzata Karbownik (PP-CWKS Legia Warszawa) wywalczyły srebrny medal na otwarcie młodzieżowych mistrzostw świata w pięcioboju nowoczesnym, które rozpoczęły się w Zielonej Górze-Drzonkowie.

- Nie byłyśmy w gronie faworytek. Startowałam do tej pory w niższej kategorii i dla mnie miał to być w sumie sprawdzian, a udało się nam zająć tak wysokie miejsce - powiedziała Karbownik.

 

- Mam nadzieję że otworzyłyśmy worek z medalami i dobra passa naszej reprezentacji będzie trwała przez kolejne dni - dodała Adrianna Kapała.

 

Uradowana była trenerka kadry Patrycja Masternak. - Srebro dziewczyn to rewelacja, jestem Bardzo zadowolona. Ogromna pochwała należy się dziewczętom za jazdę konną. Biegły pięknie, odrobiły sporą stratę do rywalek i potrafiły się przesunąć z czwartej na drugą pozycję - skomentowała.

 

Druga polska sztafeta Pola Wolska - Michalina Wierzba uplasowała się na piątej pozycji. Zwyciężyły Francuzki Jessye Gomesse i Rebecca Castaudi, a trzecie miejsce zajęły Włoszki Elisa Sala i Teresa Gioia.

 

Międzynarodowa federacja pięcioboju postanowiła, że jazda konna pozostanie jako element rywalizacji seniorów do igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Juniorzy i młodzieżowcy powoli odchodzą od tej konkurencji i zawody w Drzonkowie są jedną z ostatnich imprez z jazdą konną w programie. Organizatorzy zaplanowali jednak zawody pokazowe ze zmaganiami na torze przeszkód, które mają zastąpić jazdę konną.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie