PlusLiga: Siatkarze GKS wygrali z Projektem

Siatkarze GKS Katowice wygrali pierwszy mecz w sezonie.

W spotkaniu drugiej kolejki PlusLigi siatkarze GKS Katowice wygrali z Projektem Warszawa 3:1. To pierwsze zwycięstwo podopiecznych trenera Grzegorza Słabego w obecnym sezonie; drużyna ze stolicy poniosła natomiast drugą porażkę.

Siatkarze GKS Katowice dobrze rozpoczęli to spotkanie i szybko uzyskali przewagę (8:5). Popełniali jednak sporo błędów w polu serwisowym (osiem w całym secie), co w środkowej części tej partii wykorzystali rywale, odrabiając straty (15:15). Gospodarze mieli w tej partii przewagę w ofensywie i pewnie wygrali w końcówce. Ostatni punkt atakiem blok-aut zdobył Jakub Jarosz (25:22).

W drugiej odsłonie do głosu doszli siatkarze ze stolicy, którzy zaprezentowali dobrą dyspozycję w polu serwisowym. Najpierw błysnął w tym elemencie Kamil Baranek, a w środkowej części seta popis dał Linus Weber. Po trzech asach niemieckiego atakującego Projekt odskoczył rywalom (11:16). Goście utrzymali przewagę w końcówce, a wynik na 20:25 ustalił skutecznym atakiem Baranek.

Set numer trzy to dobre otwarcie Katowic (3:0 – po asie Jarosza, 8:3). W dalszej części tej odsłony rywale dokonali kilku zmian, ale nie byli w stanie znaleźć patentu na dobrze dysponowanych rywali (14:7, 20:13). Seta zamknął efektownie, bo asem serwisowym Gonzalo Quiroga (25:16). Zagrywka była w tej partii mocną bronią siatkarzy GKS – zdobyli w tym elemencie cztery punkty, a popełnili tylko dwa błędy.

Na początku czwartej partii przewagę mieli siatkarze GKS (9:5). Goście odrobili straty (10:10), ale katowiczanie szybko odbudowali przewagę (14:11). W końcówce siatkarze Projektu nie byli już w stanie złapać kontaktu z rywalami. Gdy Jarosz przedarł się przez blok rywali, gospodarze mieli piłkę meczową. Chwilę później autowy atak Webera zakończył rywalizację (25:19).

Skrót meczu GKS - Projekt:

Najwięcej punktów: Jakub Jarosz (25), Jakub Szymański (15), Gonzalo Quiroga (12) – GKS; Linus Weber (16), Igor Grobelny (11) – Projekt. MVP: Jakub Jarosz (20/33 = 61% skuteczności w ataku + 4 asy serwisowe + 1 blok).

W pierwszej kolejce obie ekipy poniosły porażki 0:3 – GKS z Jastrzębskim Węglem, a Projekt z Asseco Resovią. W ekipie ze stolicy nie mogą grać kontuzjowani przyjmujący Kévin Tillie i Artur Szalpuk.

GKS Katowice – Projekt Warszawa 3:1 (25:22, 20:25, 25:16, 25:19)

GKS: Marcin Kania, Jakub Jarosz, Gonzalo Quiroga, Piotr Hain, Georgi Seganow, Jakub Szymański – Bartosz Mariański (libero) oraz Wiktor Mielczarek, Damian Domagała, Tomas Rousseaux. Trener: Grzegorz Słaby.
Projekt: Igor Grobelny, Piotr Nowakowski, Linus Weber, Kamil Baranek, Andrzej Wrona, Jan Firlej – Damian Wojtaszek (libero) oraz Jakub Kowalczyk, Dawid Pawlun, Dominik Jaglarski, Mateusz Janikowski, Jurii Semeniuk. Trener: Roberto Santilli.