Konrad Bukowiecki wraca do walki. Przede wszystkim z własnym zdrowiem

Inne
Konrad Bukowiecki wraca do walki. Przede wszystkim z własnym zdrowiem
fot. materiały prasowe
Konrad Bukowiecki

- Za mną już urlop i mam nadzieję, że także już wszystkie kłopoty zdrowotne – mówi Konrad Bukowiecki, najlepszy polski kulomiot. Do treningów wróci w najbliższych dniach, a ostatnie niepowodzenia nie odbierają mu ochoty na walkę o kolejne sukcesy.

Kulomiot InPost Team na swoim koncie ma nie tylko złote medale mistrzostw świata i Europy juniorów, ale również sukcesy wśród seniorów, bo w 2017 roku w Belgradzie zdobył halowe mistrzostwo Europy, a rok później w Berlinie wicemistrzostwo Europy na stadionie. Jeszcze w 2019 roku sięgnął po złoty medal uniwersjady.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wojciech Nowicki wśród nominowanych do tytułu Lekkoatlety Roku w Europie


– Niestety, od tego czasu walczę częściej ze swoim zdrowiem, niż rywalami. Na szczęście poprzedni sezon pokazywał, że jest już trochę lepiej, więc jestem dobrej myśli. W te wakacje dobrze odpocząłem i jestem pełen energii przed startem treningów – dodaje Bukowiecki, zawodnik AZS UWM Olsztyn.


Wakacje najlepszy polski kulomiot spędził wraz ze swoją partnerką, mistrzynią olimpijską z Tokio Natalią Kaczmarek w trzech krajach. – W sumie podróżowaliśmy prawie trzy tygodnie, odwiedzając Tunezję, Sycylię i Izrael. Było naprawdę fajnie, trochę pozwiedzaliśmy, a trochę odpoczywaliśmy na plażach. Na pewno oboje świetnie zresetowaliśmy głowy i możemy zaczynać przygotowania – mówi zawodnik InPost Team.


Po tym, jak igrzyska olimpijskie w Tokio z powodu pandemii COVID-19 zostały przełożone o rok, skrócił się okres przygotowań do igrzysk w Paryżu. Tym razem bowiem oba największe święta światowego sportu dzielą tylko trzy, a nie, jak to zawsze bywa, cztery.


– Wiadomo, że igrzyska olimpijskie są naszym celem długofalowym, ale po drodze są również bardzo ważne imprezy. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będzie mi dane znów powalczyć ze światową czołówką – mówi Konrad Bukowiecki.


W przyszłym roku czołowych polskich lekkoatletów, w tym oczywiście także Bukowieckiego, czeka szereg imprez międzynarodowych – na początku marca w Stambule odbędą się halowe mistrzostwa Europy, a najważniejszą imprezą w sezonie letnim będą mistrzostwa świata, których gospodarzem w sierpniu będzie Budapeszt. W Polsce też kibiców czekać będą spore emocje, bo poza corocznymi wielkimi mityngami, jak Copernicus Cup, Memoriał Ireny Szewińskiej, czy Memoriał Kamili Skolimowskiej, fani lekkiej atletyki będą mogli kibicować najlepszym polskim zawodnikom w trakcie lutowych halowych mistrzostw Polski w Toruniu i sierpniowych mistrzostw Polski na stadionie w Gorzowie Wielkopolskim.

materiały prasowe
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie