Liga Mistrzów: Cracovia przegrała w Szwecji i straciła szanse na awans do fazy play-off

Hokeiści Comarch Cracovii w swoim piątym meczu grupy F Ligi Mistrzów przegrali na wyjeździe ze szwedzkim zespołem Farjestad Karlstad 1:5 (0:2, 1:1, 0:2). Po tej porażce krakowski zespół ostatecznie stracił szansę na awans do fazy play off.

Aktualni mistrzowie Szwecji byli zdecydowanym faworytem i nie mieli większych problemów z odniesieniem czwartego zwycięstwa w tych rozgrywkach, które przypieczętowało ich awans do fazy play off. Cracovia, która miała na swoim koncie jedno zwycięstwo i trzy porażki, przystąpiła do tego meczu w osłabionym składzie. Z powodu kontuzji trener Rudolf Rohacek nie mógł skorzystać m.in. z Vojtecha Polaka, Matiasa Sointu i Daniela Krejciego.

Gospodarze od początku narzucili swoje warunki i choć, nie wykorzystali pierwszego okresu gry w przewadze, to objęli prowadzenie, po strzale Antona Berglunda, którego znakomitym podaniem obsłużył Marcus Westfalt. Pod koniec pierwszej tercji gospodarze wykorzystali kolejny błąd Cracovii i Patrik Lundh z bliska pokonał Roka Stojanovica.

W drugiej tercji krakowianie grali uważniej w obronie. Gospodarze nie stwarzali już tylu okazji. Jedną z nich udało im się jednak wykorzystać. Daniel Viksten objechał bramkę i precyzyjnym strzałem w górny róg umieścił krążek w siatce.

W 35. minucie Cracovia wreszcie wyprowadziła skuteczny kontratak. Ales Jezek podał do Damiana Kapicy, który perfekcyjnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Ostatnią tercję goście zaczęli obiecująco, mieli dwie okazje do zdobycia kontaktowej bramki, ale potem gospodarze podkręcili tempo i zdobyli kolejne bramki. W końcówce szansę na zmniejszenie rozmiarów porażki miał Martin Kasperlik, lecz po jego strzale krążek odbił się od poprzeczki.

Cracovia występy w Lidze Mistrzów zakończy 11 października we własnej hali rewanżowym meczem z Farjestad.

Farjestad Karlstad – Comarch Cracovia 5:1 (2:0, 1:1, 2:0).

Bramki: 1:0 Anton Berglund (5), 2:0 Patrik Lundh (19), 3:0 Daniel Viksten (24), 3:1 Damian Kapica (35), 4:1 August Tornberg (47), 5:1 Remi Elie (52)

Kary: Farjestad - 2; Cracovia - 6 minut.