MŚ siatkarek 2022: Wyniki wtorkowych meczów - 4 października

Mecz Włochy - Brazylia zakończył się tie-breakiem.

Rozpoczęła się druga faza grupowa mistrzostw świata siatkarek 2022. Pierwszy dzień tej części turnieju przyniósł kilka interesujących spotkań. Polska przegrała z Serbią 0:3. Kapitalne spotkanie rozegrały reprezentacje Włoch i Brazylii. Sprawdź wyniki meczów MŚ siatkarek.

W mistrzostwach świata siatkarek 2022 wystartowały 24 reprezentacje. Szesnaście najlepszych ekip wywalczyło awans do kolejnej rundy. Druga faza grupowa jest rozgrywana w Rotterdamie (grupa E) i Łodzi (grupa F).

Spotkanie grupy E Włochy – Brazylia było jednym z najlepszych i najciekawszych widowisk podczas tegorocznego siatkarskiego mundialu. Miało też swoją dramaturgię, bowiem losy tie-breaka różnie się układały. Paola Egonu w piątym secie doprowadziła do remisu, ale jej 37 punktów nie wystarczyło do zwycięstwa. Brazylia po dwóch godzinach i piętnastu minutach walki wygrała 3:2.

Skrót meczu Włochy - Brazylia:

W grupie F nieoczekiwanej porażki doznała Tajlandia, która uległa Kanadzie 1:3. Ten wynik jest akurat korzystny dla Polski, bowiem daje on nadzieje na włączenie się do walki o miejsce w pierwszej czwórce, które gwarantuje awans do ćwierćfinału. Podopieczne Stefano Lavariniego w środę zmierzą się z Amerykankami, które na inaugurację drugiej fazy grupowej pokonały Dominikanę 3:1.

Zakończenie drugiej części turnieju zaplanowano na niedzielę. Ćwierćfinały i półfinały odbędą się w Gliwicach oraz Apeldoorn, który będzie gospodarzem także meczów o brązowy i złoty medal. Mistrzostwa potrwają do 15 października.