PlusLiga: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pewnie pokonała LUK Lublin

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle odniosła drugie zwycięstwo w tym sezonie PlusLigi. Mistrzowie Polski pokonali u siebie LUK Lublin w trzech setach (25:18, 25:23, 25:18)

Pierwsza partia była dość wyrównana. Przełom nastąpił przy stanie 14:14. Wówczas ekipa mistrza Polski zdobyła trzy punkty z rzędu. Siatkarze Kędzierzyna-Koźla do końca seta utrzymali bezpieczną przewagę nad rywalami. Końcówka odsłony należała już zdecydowanie do gospodarzy, którzy ostatecznie wygrali 25:18.

ZAKSA dobrze zaczęła drugiego seta. W pewnym momencie zawodnicy Toumasa Sammelvuo przewagę siedmiu punktów (18:11). Wtedy jednak przebudzili się goście, którzy wygrali sześć piłek z rzędu i doprowadzili do stanu 18:17. Dzięki temu końcówka partii była bardziej emocjonująca. Ostatecznie mistrzowie Polski przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę i wygrali 25:23.

Trzeci set przebiegał już pod zupełne dyktando zawodników ZAKSY. Od początku kontrolowali przebieg gry i ostatecznie wygrali do 18. Nagroda MVP przypadła Łukaszowi Kaczmarkowi.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - LUK Lublin 3:0 (25:18, 25:23, 25:18)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Aleksander Śliwka, David Smith, Łukasz Kaczmarek, Wojciech Żaliński, Dmytro Paszycki, Marcin Janusz - Erik Shoji (libero) - Korneliusz Banach.

LUK Lublin: Marcin Komenda, Wojciech Włodarczyk, Jan Nowakowski, Mateusz Malinowski, Nicolas Szerszeń, Jeffrey Jendryk - Dustin Watten (libero) - Jakub Wachnik, Cristiano Tavares, Szymon Romać, Konrad Stajer.