Trenerzy klubów PlusLigi w sezonie 2022/23

Siatkówka

Rozpoczął się kolejny sezon rozgrywek PlusLigi. Na starcie rywalizacji o mistrzostwo Polski siatkarzy stanęło szesnaście zespołów. Kto prowadzi czołowe drużyny polskiej siatkówki? Trenerzy klubów PlusLigi w sezonie 2022/23 w załączonej galerii zdjęć.

W ośmiu z szesnastu - czyli dokładnie w połowie - drużyn PlusLigi doszło do zmian trenerów. Nowych szkoleniowców mają: Aluron CMC Warta Zawiercie, Asseco Resovia, Cerrad Enea Czarni Radom, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębski Węgiel, PGE Skra Bełchatów, Projekt Warszawa oraz Trefl Gdańsk.

 

Zobacz także: Transfery w klubach PlusLigi przed sezonem 2022/23

 

Dwóch trenerów zmnieniło kluby wewnątrz PlusLigi. Michał Winiarski z Trefla Gdańsk przeniósł się do Aluron CMC Warty Zawiercie, a Marcelo Méndez z Asseco Resovii do Jastrzębskiego Węgla.

 

Wśród szesnastu szkoleniowców najwięcej jest Polaków – siedmiu. Po dwóch trenerów pochodzi z Włoch oraz z Argentyny. Po jednym z Chorwacji, Finlandii, Anglii, Holandii i Łotwy.

 

Najstarszym szkoleniowcem w tym gronie jest Arie Cornelis Brokking. Trener BBTS Bielsko-Biała urodził się 22 stycznia 1955 roku, ma więc 67 lat. Zdecydowanie wyprzedza drugiego w tej klasyfikacji Marcelo Mendeza (20 czerwca 1964, 58 lat). Najmłodszym – Grzegorz Słaby z GKS Katowice, który urodził się 19 grudnia 1983 i ma 38 lat. Z rocznika 1983 jest jeszcze dwóch trenerów – Paweł Rusek oraz Michał Winiarski.

 

Trenerzy klubów PlusLigi w sezonie 2022/23 w załączonej galerii zdjęć:


RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie