LE piłkarzy ręcznych: Bolesna porażka Azotów Puławy w Chorwacji

Piłka ręczna
Azoty Puławy pożegnały się z europejskimi pucharami

Piłkarze ręczni Azotów Puławy przegrali w Nasicach z RK Nexe 27:35 (13:16) rewanżowy mecz 2. rundy kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej. Do fazy grupowej tych rozgrywek awansował zespół chorwacki, bo przed tygodniem u siebie Azoty wygrały 32:26.

Nie udała się podopiecznym Roberta Lisa wyprawa na rewanżowe spotkanie do Chorwacji, mimo sześciobramkowej zaliczki sprzed tygodnia. W Puławach jeszcze na niespełna 3 minuty przed końcową syreną przewaga puławian wynosiła 9 bramek, co wystarczyłoby do awansu.

Początek drugiego meczu zapowiadał bardzo wyrównaną walkę, bo przez pierwsze 25 minut żadna z drużyn nie uzyskiwała większej niż jednobramkowej przewagi, ale na przerwę gospodarze schodzili prowadząc już 16:13.

Po zmianie stron wystarczyły 4 minuty, by Chorwaci odrobili straty, a w 37. min uzyskali satysfakcjonującą ich różnicę siedmiu bramek (23:17). Od tego momentu ambitnie walczący zawodnicy Azotów kilkakrotnie doprowadzali do wyrównania stanu w dwumeczu. Po raz ostatni na 5 minut przed końcem po golu Ivana Burzaka było 31:25, ale szybko zdobyte trzy bramki pod rząd praktycznie przesądziły o losach awansu RK Nexe do fazy grupowej Ligi Europejskiej.

Azoty Puławy: Wojciech Borucki, Walentyn Koszowy - Boris Zivkovic 3, Kacper Adamski 2, Rafał Przybylski 4, Marek Marciniak 1, Jan Antolak, Iwan Burzak 3, Ignacio Valles 4, Bartosz Kowalczyk 2, Kelian Janikowski 4, Dawid Fedeńczak 2, Piotr Jarosiewicz 2, Kamil Konieczny.

Bramki dla RK Nexe zdobyli: Fahrudin Melic 9, Luka Moslavac 8, Marin Jelinic 7, Dorian Markusic 4, Aleksandar Bakic 3 oraz Iwan Srsen, Janko Kevic i Tomislav Severec po 1.