Liga Mistrzów: Chelsea rozbiła AC Milan i wydostała się z ostatniego miejsca w tabeli

Piłkarze Chelsea

Piłkarze Chelsea odnieśli pierwsze zwycięstwo w tej edycji Ligi Mistrzów. Podopieczni Grahama Pottera pokonali 3:0 AC Milan i wydostali się z ostatniego miejsca w tabeli grupy E.

Przed pierwszym gwizdkiem sytuacja londyńczyków była nie do pozazdroszczenia. Mieli na koncie ledwie jeden punkt, wywalczony w starciu z Red Bullem Salzburg, więc porażka z Milanem znacząco utrudniłaby im wyjście z grupy. Duże napięcie czuć było od samego początku - ani jedni, ani drudzy nie odważyli się bowiem ruszyć ofensywnie na rywala.

Pierwsza groźna sytuacja dla Chelsea miała miejsce dopiero w 20. minucie za sprawą Thiago Silvy. Były piłkarz AC Milan uderzył głową, a z najwyższym trudem interweniował Ciprian Tatarusanu. W 24. minucie w ofensywie pokazał się kolejny ze stoperów "The Blues", Wesley Fofana. Młody Francuz najlepiej odnalazł się w ogromnym zamieszaniu w polu karnym gości i z bliska posłał piłkę do siatki. Szczęście obrońcy nie trwało jednak długo, bo zaledwie kilkanaście minut później musiał opuścić boisko z powodu kontuzji.

Po zmianie stron Chelsea docisnęła rywala jeszcze mocniej. W 56. minucie Pierre-Emerick Aubameyang podwyższył wynik na 2:0. Gabończyk wykorzystał dobrą centrę Reece'a Jamesa i nie pomylił się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Sześć minut później asystujący Anglik sam wystąpił w roli strzelca. W swoim stylu podłączył się do akcji ofensywnej i oddał silny strzał z ostrego kąta. "The Blues" spokojnie utrzymali bezpieczne prowadzenie do końca i oprócz zwycięstwa mogą pochwalić się także czystym kontem.

Liderem tabeli grupy E pozostaje Red Bull Salzburg, który ma na koncie pięć punktów. Na drugie miejsce - z ostatniego - awansowali natomiast londyńczycy, którzy zepchnęli tym samym na trzecią lokatę AC Milan. Stawkę zamyka Dinamo Zagrzeb z dorobkiem trzech oczek.

Chelsea - AC Milan 3:0 (1:0)
Bramki: Wesley Fofana 24, Pierre-Emerick Aubameyang 56, Reece James 62