MŚ 2022: Wiemy, ile potrwa przerwa Kamila Glika!

Piłka nożna
MŚ 2022: Wiemy, ile potrwa przerwa Kamila Glika!
fot. PAP
MŚ 2022: Wiemy, ile potrwa przerwa Kamila Glika!

Kamil Glik jest już po badaniu rezonansem magnetycznym. Wiemy, jaka przerwa czeka reprezentanta Polski.

Glik nabawił się urazu w niedzielnym meczu Serie B między Benevento a Ascoli. Reprezentant Polski musiał opuścić boisko po nieco ponad godzinie gry, a wielu kibiców zaczęło zastanawiać się, czy ta kontuzja wykluczy go z udziału w zbliżających się mistrzostwach świata w Katarze. Szkoleniowiec Benevento Fabio Cannavaro przyznał na gorąco, że całe zdarzenie nie wyglądało najlepiej. Po kilku dniach wiemy znacznie więcej.

 

Zobacz także: Oto pewniak do wyjazdu mundial? Wymowny wpis! (ZDJĘCIE)

 

Portal meczyki.pl poinformował, że Polak przeszedł we wtorek badanie rezonansem magnetycznym. Prawdopodobnie będzie musiał pauzować przez dwa-trzy tygodnie. To oznacza, że nie zagra przeciwko Sudtirolowi oraz Ternanie. Jeśli wszystko poszłoby zgodnie z planem, to jest szansa, że znajdzie się w kadrze na spotkanie z Como (22 października). W razie bardziej pesymistycznego przebiegu powinien być do dyspozycji na ligowy mecz z Pisą (29 października).

 

Już 20 października selekcjoner reprezentacji Czesław Michniewicz poda szeroki skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w Katarze. 16 listopada Biało-Czerwoni zmierzą się z Chile w ostatnim meczu towarzyskim przed mundialem.

 

Glik jest podstawowym piłkarzem polskiej kadry. Do tej pory w drużynie narodowej rozegrał 98 meczów.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie