PKO BP Ekstraklasa: Droższy prąd nie wpłynie jesienią na godziny meczów

Piłka nożna
PKO BP Ekstraklasa: Droższy prąd nie wpłynie jesienią na godziny meczów
fot. PAP
Wyższe ceny za prąd nie wpłyną jesienią na zmianę terminów rozpoczęcia meczów piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy.

Wyższe ceny za prąd nie wpłyną jesienią na zmianę terminów rozpoczęcia meczów piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy - poinformowała spółka prowadząca rozgrywki. Pomocny w przypadku oszczędzania energii elektrycznej w lidze będzie w tym roku... mundial w Katarze.

Wyższe ceny za energię elektryczną mają wpływ na wiele dziedzin życia. Z problemem musi zmierzyć się również sport, w szczególności piłka nożna - wiele meczów w Europie, ligowych i pucharowych, odbywa się w godzinach wieczornych.

 

Np. włoska ekstraklasa już we wrześniu informowała, że w związku z ogólnoeuropejskim kryzysem energetycznym zamierza oszczędzać energię elektryczną. Stadiony w dniach meczów Serie A będą oświetlane przez krótszy czas. Omawiane są także inne sposoby oszczędzania światła, chodzi m.in. o technologie LED czy baterie słoneczne na stadionach.

 

Ostatnio o oszczędzaniu energii informował też m.in. niemiecki FC Nuernberg (druga liga).

 

ZOBACZ TAKŻE: PKO BP Ekstraklasa: Warta Poznań wygrała we Wrocławiu

 

Czy rosnące koszty za prąd wpłyną na godziny rozpoczęcia meczów w polskiej ekstraklasie? Jak się okazuje, na razie nie planuje się przyspieszenia wieczornych spotkań.

 

- Jesienią nie będzie zmian godzin rozgrywania meczów - poinformował menedżer ds. komunikacji Ekstraklasy S.A. Bartosz Orzechowski.

 

Pomocny w tym przypadku jest mundial w Katarze, rozpoczynający się 20 listopada. Rozgrywki polskiej ekstraklasy (podobnie jak lig zagranicznych) zostaną wówczas wstrzymane, więc od połowy listopada i w grudniu, gdy najwcześniej robi się ciemno, nastąpi przerwa w sezonie.

 

"Ostatnią kolejkę tego roku rozgrywamy 11-13 listopada. Wcześniej niż zwykle, oczywiście ze względu na mistrzostwa świata - co też będzie miało wpływ na mniejsze zużycie prądu potrzebnego do oświetlenia obiektów" - podkreślił Orzechowski.

 

Na razie nie zapadła decyzja, co z porą rozgrywania meczów w rundzie wiosennej. Temat ma być jeszcze omawiany w tym roku.

 

"Jak będziemy grali wiosną? Przenalizujemy jeszcze tę kwestię z Canal+ (nadawcą meczów piłkarskiej ekstraklasy - PAP). Więcej będzie wiadomo zapewne późną jesienią" - zakończył menedżer ds. komunikacji spółki prowadzącej rozgrywki.

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie