PlusLiga: PGE Skra Bełchatów wyraźnie lepsza od beniaminka

Mateusz Bieniek został MVP meczu PGE Skra Bełchatów - BBTS Bielsko-Biała.

Siatkarze Skry Bełchatów pewnie wygrali przed własną publicznością z BBTS-em Bielsko-Biała 3:0 w 2. kolejce PlusLigi. To pierwszy triumf dziewięciokrotnych mistrzów Polski w obecnym sezonie. MVP spotkania został wybrany zdobywca 13 punktów - Mateusz Bieniek.

Na początku pierwszego seta obie ekipy grały punkt za punkt (7:7). Później to jednak Skra przejęła inicjatywę. Po skutecznym bloku Karola Kłosa na tablicy świetlnej widniał wynik 14:9. Podopieczni Harry'ego Brokkinga próbowali odrabiać starty, ale ostatecznie to gospodarze triumfowali 25:22.

Po zmianie stron, gra nie uległa zmianie. Po wyrównanym początku (7:7), bełchatowianie po raz kolejny "odskoczyli" rywalom. Po ataku Dicka Koya prowadzili 13:8. W drugiej części seta gospodarze zdobywali punkty seriami, żeby ostatecznie po błędzie w polu serwisowym Jakuba Urbanowicza, wygrać 25:17.

Siatkarze beniaminka - mimo przegranych dwóch pierwszych setów - nie załamali się. Po ataku Jake Hanesa BBTS prowadził 11:8. Skra szybko jednak wyrównała (11:11). Obie ekipy grały punkt za punkt, ale w drugiej części seta znów dali o sobie znać Joela Banksa. Spotkanie skutecznym atakiem zakończył Aleksander Atanasijevic.

To pierwsze zwycięstwo PGE Skry w tym sezonie, po tym jak bełchatowianie przegrali w 1. kolejce PlusLigi z Aluronem CMS Wartą Zawiercie (2:3).

PGE Skra Błechatów - BBTS Bielsko Biała 3:0 (25:22, 25:17, 25:19)

PGE Skra: Aleksandar Atanasijevic, Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Dick Kooy, Filippo Lanza, Grzegorz Łomacz - Kacper Piechocki (libero) - Wiktor Musiał.

BBTS: Roland Gergye, Jake Hanes, Jan Urbanowicz, Dawid Woch, Mateusz Zawalski, Jan Zimmermann - Dominik Teklak (libero) - Kornel Formela, Radosław Gil, Daulton Sinoski.