WTA w Ostrawie: Iga Świątek awansowała do kolejnej rundy. Rywalka skreczowała

Iga Świątek

Iga Świątek męczyła się z Alją Tomljanović w drugiej rundzie turnieju WTA w Ostrawie. Ostatecznie wygrała jednak pierwszy set 7:5, a w drugim, przy stanie 2:2, Australijka wycofała się z rywalizacji z powodu kontuzji kolana.

Polka mierzyła się z Tomljanović dokładnie 28 dni temu podczas turnieju w Toronto. Wówczas wygrała 2:0, ale spotkanie było dla niej dużo łatwiejsze, a przede wszystkim krótsze. Trwało bowiem zaledwie 64 minuty, czyli krócej niż sam pierwszy set pojedynku w Ostrawie.

Co jednak ciekawe, początek meczu zwiastował, że Świątek znów szybko zamknie sprawę awansu. Raszynianka dobrze weszła w spotkanie i prędko doprowadziła do stanu 3:0 w gemach, przełamując jednokrotnie swoją rywalkę. Później Australijka postawiła jednak trudniejsze warunki i zaczęła odrabiać straty. Przełamała Świątek i doprowadziła do stanu 4:3, po czym wykorzystała swoje serwy i zrobiło się 4:4. W trzech kolejnych gemach zawodniczki wygrywały naprzemiennie. Przy stanie 6:5 raszynianka zdołała jednak przełamać przeciwniczkę i wygrała pierwszy set 7:5.

Drugi set również był wyrównany. Na początku obie zawodniczki przełamały się nawzajem i było 1:1. Później i jedna, i druga wykorzystała swoje serwy i zrobiło się 2:2. Wtedy Tomljanović podeszła do siatki i... podziękowała Polce za grę. Nie była w stanie kontynuować spotkania z powodu kontuzji kolana. Musiała więc skreczować.

Iga Świątek - Alja Tomljanović 1:0  (7:5, 2:2 i skrecz Tomljanović)