Doskonała gra Polek zaskoczyła same zawodniczki! "To coś więcej niż spełnienie marzeń"

Siatkówka
Doskonała gra Polek zaskoczyła same zawodniczki! "To coś więcej niż spełnienie marzeń"
fot. PAP
Reprezentacja Polski siatkarek

Siatkarki reprezentacji Polski sprawiły swoim kibicom wielką niespodziankę, rozbijając Amerykanki aż 3:0. W czwartek "Biało-Czerwone" odpoczywały od gry, ale już w piątek wracają do mundialowej rywalizacji i walki o awans do ćwierćfinału. - Gra przynosi nam radość. Każda z nas cieszy się, że możemy przebywać razem na boisku - powiedziała w rozmowie z Polsatem Sport Agnieszka Korneluk, środkowa polskiej kadry.

Marta Ćwiertniewicz: Dociera do was to, co zrobiłyście w środowy wieczór?

 

Agnieszka Korneluk: Myślę, że już tak. Była ogromna radość, trochę też niedowierzania, że pokonałyśmy Amerykanki w takim stylu. Trener powtarzał nam podczas odpraw, że to będzie długi mecz i na taki się szykowałyśmy. To było coś więcej niż spełnienie marzeń.

 

Wierzyłyście przed meczem, że jesteście w stanie to zrobić?

 

Śmieję się czasem, że jestem naiwna, bo zawsze wierzę w zwycięstwo, ale myślę też, że tylko z takim nastawieniem da się robić coś takiego, co zrobiłyśmy w środę. Przy całym entuzjazmie nikt chyba jednak nie spodziewał się, że pójdzie nam tak łatwo.

 

Mistrzynie olimpijskie zaledwie 10 minut po meczu spakowały się i siedziały w zupełnej ciszy w autokarze. Jakie to dla was uczucie?

 

To było niesamowite, Amerykanki już w końcówce drugiego seta stały pod siatką bezradne. Zatraciły swoje flow, z którego słyną.

 

Co najbardziej cieszyło cię w grze swojej drużyny?

 

Chyba nie ma takiego jednego elementu. Cała gra przynosi nam w tej chwili radość, a czasem jest o to trudno. Teraz każda z nas cieszy się, że możemy przebywać razem na boisku.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

 

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie