ATP w Astanie: Hubert Hurkacz/Jan Zieliński - Adrian Mannarino/Fabrice Martin. Transmisja TV i stream online

Hubert Hurkacz i Jan Zieliński zmierzą się w półfinale deblowego turnieju ATP w Astanie z Adrianem Mannarino i Fabrice'em Martinem. Transmisja meczu w Polsacie Sport i Polsacie Box Go od ok. 12:00.

Polski duet ograł w poprzedniej rundzie Włochów Simone Bolellego oraz Fabio Fogniniego, lecz nie była to łatwa przeprawa. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był super tiebreak, który zakończył się wynikiem 11:9 dla naszych reprezentantów. Wcześniej Hurkacz i Zieliński pokonali w dwóch setach Lloyda Glasspoola i Harriego Heliovaarę.

Francuzi też nie mieli łatwo, bo już w pierwszej rundzie stoczyli wyrównany bój z Andrejem Golubiewem i Aleksandrem Niedowiesowem. Zwycieżyli po super tie-breaku, w którym triumfowali 11:9. Dość niespodziewanie łatwiej poszło im w starciu z Timem Puetzem i Michaelem Venusem. W 76 minut wygrali 2:0, czym mogli zaskoczyć wielu fanów tenisa.

Będzie to pierwsze starcie Polaków z Francuzami. Kto awansuje do finału?

Transmisja meczu w Polsacie Sport i Polsacie Box Go po singlowym meczu Hurkacza ze Stefanosem Tsitsipasem (start o 10:00). Prawdopodobnie mecz nie rozpocznie się przed 12:00.