ATP w Astanie: Novak Djoković efektownie awansował do ćwierćfinału. Pięć asów serwisowych i cztery gemy do zera

Novak Djoković

Novak Djokovic pokonał Holendra Botica Van De Zandschulpa 6:3, 6:1 i awansował do ćwierćfinału rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 500 w Astanie. Były lider rankingu ATP zanotował w tym meczu pięć asów serwisowych.

Pierwszy set był wyrównany do stanu 2:2, lecz potem Serb wyszedł na pewne prowadzenie. Van De Zandschulp zdołał zdobyć trzeciego gema, lecz ostatecznie "Nole" wygrał 6:3.

Holender objął prowadzenie na początku drugiej partii, ale Serb wygrał potem sześć gemów z rzędu i triumfował 6:1. Był to pierwszy pojedynek tych tenisistów.

Djokovic odniósł szóste zwycięstwo z rzędu. 2 października triumfował w turnieju w Tel Awiwie, gdzie w finale pokonał w dwóch setach Chorwata Marina Cilica. "Djoko" po ostatni raz przegrał 25 września podczas rozgrywanego w Londynie turnieju Laver Cup, gdy pokonał go Kanadyjczyk Felix Auger-Aliassime.

W piątek zostaną rozegrane mecze ćwierćfinałowe turnieju w Astanie. Djokovic zmierzy się z Karenem Chaczanowem, Hubert Hurkacz z Grekiem Stefanosem Tsitsipasem, Francuz Adrian Mannarino z Rosjaninem Andriejem Rublowem i Hiszpan Roberto Bautista-Agut z Daniiłem Miedwiediewem z Rosji.

Novak Djoković - Botic Van De Zandschulp 6:3, 6:1