EBL: Grupa Sierleccy Czarni Słupsk wygrali w Zielonej Górze

W pierwszym spotkaniu 3. kolejki EBL Grupa Sierleccy Czarni Słupsk pokonali na wyjeździe Enea Zastal BC Zielona Góra 93:85.

W pierwszym spotkaniu 3. kolejki Energa Basket Ligi Grupa Sierleccy Czarni Słupsk pokonali na wyjeździe Enea Zastal BC Zielona Góra 93:85. Najlepszym graczem gości był De’quon Lake z 23 punktami i 6 zbiórkami. 23 punkty dla gospodarzy zdobył Dusan Kutlesić.

Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane, chociaż to gospodarze częściej mieli małą przewagę - np. czteropunktową po rzutach wolnych Alena Hadzibegovicia. W ekipie gości z kolei bardzo aktywny był De’quon Lake, a swoje akcje próbował kończyć Zack Bryant. Ostatecznie jednak Kareem Brewton sprawiał, że po 10 minutach było 24:20. W drugiej kwarcie zespół trenera Olivera Vidina po trafieniu Dusana Kutlesicia był już lepszy o siedem punktów. Lake i DiLeo błyskawicznie doprowadzili jednak do wyrównania. Obie ekipy grały więc seriami, chociaż to zielonogórzanie ciągle byli stroną przeważającą. Kolejne akcje Sebastiana Kowalczyka oraz Dusana Kutlesicia oznaczały, że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 48:46.

Kolejna część meczu była podobna, czyli... zacięta. Do kolejnego remisu doprowadził Jakub Musiał, a późniejsze zagrania Pawła Leończyka oraz Zacka Bryanta dawały cztery punkty przewagi zespołowi trenera Mantasa Cesnauskisa. Trójka Shavona Colemana ustaliła wynik spotkania po 30 minutach na 65:70! W czwartej kwarcie to ekipa ze Słupska cały czas utrzymywała przewagę. Wynikało to przede wszystkim ze świetnej skuteczności Lake’a oraz rzutów Michała Chylińskiego. Enea Zastal krok po kroku odrabiał jednak straty, a po kolejnych akcjach Przemysława Żołnierewicza przegrywał już tylko dwoma punktami. W końcówce nie do zatrzymania był duet Watkins - Bryant i to dzięki nim Grupa Sierleccy Czarni zwyciężyli 93:85.

Enea Zastal BC Zielona Góra - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 85:93 (24:20, 24:26, 17:24, 20:23)

Enea Zastal BC Zielona Góra: Dusan Kutlesic 23, Przemysław Żołnierewicz 20, Sebastian Kowalczyk 11, Alen Hadzibegovic 9, Kareem Brewton 9, Jan Wójcik 8, Aleksandar Zecevic 3, Szymon Wójcik 2, Radosław Trubacz 0

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk: De quon Lake 23, Diante Watkins 17, Michał Chyliński 14, Zackery Bryant 14, Shavon Coleman 7, David DiLeo 6, Jakub Musiał 6, Mikołaj Witliński 4, Paweł Leończyk 2, Bartosz Jankowski 0