Liga Mistrzów: Olbrzymie zainteresowanie meczem Szachtara z Realem w Warszawie. Gigantyczne ceny biletów

Piłka nożna
Liga Mistrzów: Olbrzymie zainteresowanie meczem Szachtara z Realem w Warszawie. Gigantyczne ceny biletów
fot. PAP
Dużym zainteresowaniem kibiców cieszy się zaplanowany 11 października na stadionie Legii Warszawa mecz 4. kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów Szachtar Donieck - Realem Madryt.

Dużym zainteresowaniem kibiców cieszy się zaplanowany 11 października na stadionie Legii Warszawa mecz 4. kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów Szachtar Donieck - Realem Madryt. Bilety zostały prawie wyprzedane.

Ze względu na atak Rosji na Ukrainę, tamtejsze kluby rozgrywają swoje europejskie spotkania w Polsce – Szachtar w Warszawie, a Dynamo w Krakowie (wcześniej w Łodzi).

 

ZOBACZ TAKŻE: Liga Mistrzów: Chelsea rozbiła AC Milan i wydostała się z ostatniego miejsca w tabeli

 

Szachtar ma już za sobą pierwszy mecz na stadionie Legii w fazie grupowej LM. Ukraińcy zremisowali 1:1 z Celtikiem Glasgow, a kolejne ich spotkanie w Warszawie to już starcie z "Królewskimi". W weekend Szachtar rozpoczął sprzedaż biletów na ten mecz. Ceny biletów (bez sektorów VIP) wahały się w zależności od danego dnia i można je było nabywać w cenach od 400 do 725 zł. Ukraińcy sprzedawali również ulgowe wejściówki, których cena była niższa o 20 proc. Dodatkowo dla wygody swoich kibiców Szachtar przygotował karnety na dwa mecze domowe z Realem i RB Lipsk, których sprzedaż ruszyła we wrześniu, a ceny wahały się od 680 do 1250 zł (bez sektorów VIP).

 

Aktualnie na oficjalnej stronie Szachtara do kupienia zostały tylko wejściówki na strefy Silver Club (bilet normalny - 1300 zł; ulgowy - 1040 zł) oraz Gold Club (normalny - 2100 zł; ulgowy - 1680 zł). Podobnie sytuacja wygląda ze sprzedażą pakietów meczowych - dostępne są tylko karnety Silver Club (normalny - 2000 zł; ulgowy - 1600 zł) i Gold Club (normalny - 3250 zł; ulgowy - 2600 zł).

 

Na polskich stronach również można znaleźć jeszcze bilety na mecz z Realem, jednak ceny wejściówek na poszczególne sektory są dużo wyższe (od 770 zł w górę).

 

Tak duże zainteresowanie meczem może świadczyć o tym, że we wtorek przy ul. Łazienkowskiej pojawi się komplet kibiców. Spotkanie ze Szkotami 14 września na stadionie oglądało ponad 21 tys. fanów.

 

Szachtar Donieck w fazie grupowej LM zajmuje drugie miejsce zaraz za niepokonanym do tej pory Realem, tracąc do niego pięć punktów. Za Ukraińcami plasuje się RB Lipsk, a ostatnie miejsce w grupie F przypada drużynie z Glasgow, który ma na koncie dwie porażki - z Realem (0:3) i RB Lipsk (1:3) oraz remis z Szachtarem (1:1).

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie