MŚ siatkarek 2022: Wyniki czwartkowych meczów - 6 października

Trwa druga faza grupowa mistrzostw świata siatkarek 2022. W czwartek doszło m.in. do spotkania Brazylii z Portoryko. Faworytki nie miały problemów i pewnie wygrały 3:0. Z kolei Chinki po tie-breaku ograły Holenderki.

W mistrzostwach świata siatkarek 2022 wystartowały 24 reprezentacje. Szesnaście najlepszych ekip wywalczyło awans do kolejnej rundy. Druga faza grupowa jest rozgrywana w Rotterdamie (grupa E) i Łodzi (grupa F).

Na czwartek 6 października zaplanowano tylko dwa spotkania. W pierwszym z nich Brazylijki pewnie ograły reprezentację Portoryko w trzech setach, pozwalając rywalkom na zdobycie kolejno 11, 13, oraz 15 punktów.

W drugim czwartkowym meczu było znacznie więcej emocji. Zadbały o to Chinki i Holenderki, które potrzebowały pięciu setów, by rozstrzygnąć, kto tego dnia był lepszy. Ostatecznie wygrał zespół z Azji, który plasuje się na drugim miejscu w tabeli grupy E. Reprezentacja "Oranje" doznała już trzeciej porażki na mundialu i jej szanse na awans do ćwierćfinału są już niewielkie. Holenderki muszą wygrać dwa ostatnie spotkania (z Brazylią i Japonią) i liczyć też na korzystne wyniki innych meczów.

Czwartek dla uczestników "łódzkiej" grupy był dniem przerwy. W piątek Biało-Czerwone na zakończenie trzeciej kolejki drugiej rundy zagrają z Kanadą (początek, godz. 20.30 - transmisja w Polsacie Sport). To spotkanie dla obu drużyn może mieć kluczowe znaczenie w walce o awans do najlepszej ósemki mundialu. Przegrany tego pojedynku ograniczy do minimum swoje szanse na dalszą grę. W innych meczach pewna awansu Serbia zagra z Tajlandią, Stany Zjednoczone z Turcją, a Dominikana z Niemcami.

Ćwierćfinały i półfinały odbędą się w Gliwicach oraz Apeldoorn, który będzie gospodarzem także meczów o brązowy i złoty medal. Mistrzostwa potrwają do 15 października.