Floyd Mayweather i Conor McGregor zawalczą w boksie i MMA? Ogromne pieniądze na stole

Sporty walki
Floyd Mayweather i Conor McGregor zawalczą w boksie i MMA? Ogromne pieniądze na stole
Fot. PAP
Floyd Mayweather i Conor McGregor zawalczą w boksie i MMA? Ogromne pieniądze na stole

Coraz więcej mówi się o potencjalnym rewanżowym starciu Floyda Mayweathera z Conorem McGregorem. Jak poinformował "The Sun", zawodnicy mogą podpisać kontrakt na dwie walki - jedną w boksie i jedną w MMA. Amerykański pięściarz miałby za to otrzymać łącznie ponad miliard dolarów.

Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez angielskie media sztaby Mayweathera i McGregora prowadzą w tej sprawie rozmowy. Kontrakt miałby obejmować pojedynek bokserski i walkę na zasadach MMA. Przypomnijmy, że "Money" nigdy wcześniej nie rywalizował w mieszanej formule. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Wielka walka przełożona. Powodem wpadka dopingowa

 

Do podpisania umowy 45-latka mają przekonać ogromne pieniądze, Jak donosi "The Sun", za dwie walki z McGregorem Mayweather zarobiłby około 1,5 miliarda dolarów. Oba pojedynki miałyby się odbyć w przyszłym roku w Abu Zabi i Arabii Saudyjskiej. Obaj zawodnicy musieliby jednak najpierw złożyć podpisy pod kontraktami. 

 

Co ciekawe, "The Sun" podaje też, że na gali z walką bokserską miałoby także dojść do interesującego starcia pomiędzy Gervontą Davisem i Ryanem Garcią. W sprawie tego pojedynku również prowadzone są negocjacje. 

 

Gdyby Mayweather zaakceptował wart 1,5 miliarda dolarów kontrakt, byłaby to najdroższa umowa w historii sportów walki. Przypomnijmy, że "Money" zakończył zawodową karierę w 2017 roku z rekordem 50 zwycięstw i ani jednej porażki. W swojej ostatniej walce na profesjonalnym ringu Amerykanin skrzyżował rękawice z McGregorem. Starcie zakończyło się w 10. rundzie. Mayweather zwyciężył przez TKO. 

 

McGregor to największa gwiazda MMA i organizacji UFC. Ostatnio jednak Irlandczykowi nie wiedzie się najlepiej. "The Notorious" przegrał dwie walki z Dustinem Poirierem. Szczególnie bolesna dla zawodnika z Dublina była druga porażka, którą okupił poważną kontuzją nogi. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie