Fortuna 1 Liga: Debiut Radosława Sobolewskiego na remis. Wisła podzieliła się punktami z ŁKS

Wisła Kraków prowadziła 2:0 z ŁKS, lecz ostatecznie łodzianie odrobili straty i spotkanie zakończyło się remisem 2:2. To szósty mecz z kolei "Białej Gwiazdy" bez zwycięstwa w lidze. Natomiast ŁKS zapisał na swoim koncie czwarty z rzędu podział punktów.

Przez pierwsze pół godziny gry niewiele działo się na boisku. W końcu piłkarze podopieczni Radosława Sobolewskiego przeprowadzili składną akcję, którą zwieńczyło dośrodkowanie Mateusza Młyńskiego wprost na głowę nabiegającego Bartosza Jarocha. Obrońca Wisły skierował piłkę do siatki i dał prowadzenie swojej drużynie.

Sześć minut później było już 2:0. Luis Fernandez został sfaulowany w polu karnym przez Vladyslava Okhronchuka. Sam poszkodowany podszedł do futbolówki i ze stoicki spokojem wykorzystał "jedenastkę". Do przerwy gospodarze prowadzili dwiema bramkami.

Gola kontaktowego ŁKS strzelił w 56. minucie gry. Centrę z prawego skrzydła zamknął Nacho Monsalve. Hiszpan skierował piłkę do siatki i dał nadzieję swojemu zespołowi na korzystny wynik. Później dwie znakomite okazje do trafienia mieli gracze "Białej Gwiazdy". Najpierw jednak skutecznie interweniował Aleksander Bobek, a następnie bramkarza ŁKS uratowała poprzeczka.

Niewykorzystane szanse się zemściły. W 77. minucie gry fenomenalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Pirulo. Wynik 2:2 na kilkanaście minut przed końcem zwiastował emocjonującą końcówkę spotkania. Sędzia doliczył pięć minut do regulaminowego czasu gry. Ostatecznie ani jedni, ani drudzy nie byli w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i mecz zakończył się podziałem punktów.

Wisła Kraków - ŁKS Łódź 2:2 (2:0)

Bramki: Jaroch 30, Fernandez 36 - Monsalve 56, Pirulo 77