MŚ w judo: Trwa dominacja Japonii

Sporty walki
MŚ w judo: Trwa dominacja Japonii
fot. PAP
MŚ w judo: Trwa dominacja Japonii

Japońscy judocy nie zwalniają tempa i zdobyli dwa kolejne złote medale mistrzostw świata, które odbywają się w Taszkencie. W piątek rodzeństwo Uta i Hifumi Abe triumfowało - odpowiednio w kat. 52 kg wśród kobiet i 66 kg w gronie mężczyzn. Aleksandra Kaleta była siódma.

Uta i Hifumi Abe to jeden z najbardziej utytułowanych duetów siostra-brat w historii judo. W roku 2018 zostali pierwszym rodzeństwem, które wywalczyło tytuły mistrza świata. W sumie w dorobku mają po trzy złote medale w imprezie tej rangi.

Zobacz także: Babilon MMA 32: Konrad Rusiński i Łukasz Siwiec zmierzą się w walce wieczoru

 

Dwoje Abe podczas igrzysk w Tokio zostało pierwszym rodzeństwem, które zdobyło złote medale w sporcie indywidualnym tego samego dnia.

 

W piątek w Taszkencie konto Japonii (cztery złote krążki) o srebrny medal dodatkowo powiększył Joshiro Maruyama. Judoka przed igrzyskami w Tokio stoczył pierwszy w historii japońskiego judo pojedynek kwalifikacyjny o miejsce w reprezentacji. Mistrzostwa kraju zostały bowiem odwołane przez pandemię COVID-19. Walkę wygrał Abe.

 

Aleksandra Kaleta w kat. 52 kg zajęła 7. miejsce. Polka w trzeciej rundzie uległa późniejszej wicemistrzyni świata, Brytyjce Chelsie Giles. W repesażach zawodniczka UKS Judo Wolbrom przez waza-ari przegrała z Khorloodoi Bishrelt z Mongolii.

Medaliści piątkowych konkurencji:

kobiety - kat. 52 kg
1. Uta Abe (Japonia) 
2. Chelsie Giles (W. Brytania)
3. Distria Krasniqi (Kosowo)
   Amandine Buchard (Francja)
...
7. Aleksandra Kaleta (Polska)

mężczyźni - kat. 66 kg

1. Hifumi Abe (Japonia)
2. Joshiro Maruyama (Japonia)
3. Denis Vieru (Mołdawia)
   Baul An (Korea Płd.)
jb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie