Śmierć kibica podczas meczu piłkarskiej ekstraklasy Argentyny

Piłka nożna
Śmierć kibica podczas meczu piłkarskiej ekstraklasy Argentyny
fot. PAP
Podczas meczu argentyńskiej ekstraklasy piłkarskiej w miejscowości La Plata, pomiędzy lokalną Gimnasią a Boca Juniors Buenos Aires, zmarł jeden z kibiców.

Podczas meczu argentyńskiej ekstraklasy piłkarskiej w miejscowości La Plata, pomiędzy lokalną Gimnasią a Boca Juniors Buenos Aires, zmarł jeden z kibiców. Okoliczności jego śmierci nie są jasne, ale wcześniej w okolicy stadionu doszło do zamieszek, a policja rozpyliła gaz łzawiący.

Przed rozpoczęciem spotkania grupa fanów usiłowała dostać się na obiekt, która był już jednak zapełniony. Policja użyła gumowych nabojów i rozpyliła gaz, który przedostał się na teren stadionu. Fani uciekli przed nim na murawę, z kolei piłkarze zeszli do szatni. Mecz przerwano w dziewiątej minucie.

 

Odpowiedzialny za bezpieczeństwo w prowincji Buenos Aires Sergio Berni (La Plata położona jest ok. 60 km od stolicy) poinformował, że śmierć mężczyzny nastąpiła z powodu problemów z sercem.

 

ZOBACZ TAKŻE: Największe tragedie na stadionach piłkarskich

 

Władze zarzuciły gospodarzom, że sprzedali więcej biletów niż jest miejsc na stadionie. Klub zaprzeczył tym oskarżeniom i zapewnił, że nie złamał żadnych norm.

 

"Mój dwuletni syn nie mógł oddychać. Martwimy się o tych wszystkich ludzi na trybunach. Rozgrywaliśmy normalny mecz piłki nożnej, a przerodziło się to w poczucie, że nasi bliscy prawie umarli" - mówił na antenie ESPN piłkarz Gimnasii Leonardo Morales.

 

Berni zapowiedział śledztwo w tej sprawie, domaga się go również sam klub.

 

Kilka dni wcześniej gaz łzawiący był jedną z przyczyn paniki na stadionie w Indonezji, gdzie zginęło 131 osób. To jedna z największych takich tragedii w historii sportu.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie