Siatkarki USA odrodziły się po klęsce z Polską! Wygrały hitowe starcie

Siatkarki USA wygrały z Turcją.

W meczu grupy F mistrzostw świata siatkarek reprezentacja Stanów Zjednoczonych wygrała z Turcją 3:1. Amerykanki odrodziły się po porażce 0:3 z Polską i triumfowały w szlagierowym starciu. Dzięki temu zwycięstwu mistrzynie olimpijskie wywalczyły awans do ćwierćfinału.

W premierowej odsłonie przewagę miały siatkarki reprezentacji Turcji. Amerykanki wykorzystały chwilę słabości rywalek, popisały się punktową serią od stanu 14:18 i odrobiły straty. W końcówce przejęły inicjatywę, asem popisała się Chiaka Ogbogu, a blok dał piłkę setową. Rywalki obroniły się w dwóch akcjach, ale zepsuta zagrywka zamknęła tę partię (25:22).

Druga odsłona to wyrównana walka obu drużyn. Tym razem końcówka seta należała do Turczynek, które wygrały kluczowe akcje od stanu 19:19. Punktowy blok ustalił wynik na 21:25.

W trzecim secie gra obu reprezentacji falowała. Najpierw trzy akcje wygrały Amerykanki (20:16), później trzy padły łupem tureckich siatkarek (20:19), ale ekipa z USA znów popisała się serią (23:19). Ta ostatnia seria okazała się kluczowa, bo Amerykanki dowiozły przewagę do końca, a w ostatniej akcji seta Kelsey Robinson skutecznie zaatakowała z przechodzącej piłki (25:20).

Siatkarki USA poszły za ciosem w kolejnym secie. W środkowej jego części uzyskały wyraźną przewagę (14:8), korzystając też z błędów po stronie rywalek. Podopieczne trenera Giovanniego Guidettiego nie rezygnowały, złapały punktowy kontakt (19:18), ale Amerykanki obroniły przewagę. Andrea Drews kiwką wywalczyła piłkę meczową (24:21), a punktowy blok zakończył rywalizację (25:22).

Skrót meczu USA - Turcja:

Najwięcej punktów: Chiaka Ogbogu (15), Kelsey Robinson (14), Andrea Drews (13), Alexandra Frantti (12) – USA; Zehra Gunes (16), Ebrar Karakurt (16), Hande Baladin (10), Eda Erdem Dündar (10) – Turcja. Amerykanki lepiej prezentowały się w bloku (15–10), polu zagrywki i popełniły mniej błędów od rywalek.

Siatkarki reprezentacji USA odniosły szóste zwycięstwo w swoim ósmym występie w mistrzostwach świata i są już pewne gry w ćwierćfinale. W kolejnej fazie turnieju zagra również reprezentacja Turcji.

USA – Turcja 3:1 (25:22, 21:25, 25:20, 25:22)