Bundesliga: Gol w 95. minucie! Remis w meczu Borussia Dortmund - Bayern Monachium

Piłkarze Borussii Dortmund i Bayernu Monachium podzielili się punktami w 9. kolejce Bundesligi. "Der Klassiker" zakończył się wynikiem 2:2. Gospodarze doprowadzili do remisu w piątej minucie doliczonego czasu gry!

To była wyjątkowo konfrontacja Borussii Dortmund z Bayernem Monachium. Wszystko przez to, że po raz pierwszy od dwunastu lat w kadrze jednej z tych drużyn zabrakło Roberta Lewandowskiego. Polak latem przeniósł się bowiem do Barcelony.

Odwieczni rywale do sobotniego klasyku przystępowali po udanych występach w Lidze Mistrzów. BVB wygrała na wyjeździe z Sevillą 4:1, natomiast monachijczycy rozbili u siebie Viktorię Pilzno 5:0.

Przez większość meczu w Dortmundzie wydawało się, że goście wywiozą trzy punkty. W 33. minucie gola strzelił Leon Goretzka, z kolei krótko po przerwie prowadzenie mistrzów Niemiec podwyższył Leroy Sane.

Końcówka meczu należała jednak do BVB. W 74. min kontaktową bramkę zdobył Youssoufa Moukoko. "Gdy Bayern myślał, że zrobił wystarczająco dużo, aby wygrać mecz, 17-letni Moukoko rozpoczął dramatyczną końcówkę spotkania" - napisała agencja Reutera.

Kwadrans później za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić francuski skrzydłowy Kingsley Coman. Osłabiony Bayern Monachium w piątej minucie doliczonego czasu gry stracił zwycięstwo. Gola na wagę remisu dla gospodarzy strzelił sprowadzony latem Francuz Anthony Modeste.

W sześciu ostatnich spotkaniach w Bundeslidze Bayern Monachium odniósł tylko jedno zwycięstwo.

Borussia Dortmund - Bayern Monachium 2:2 (0:1)

Bramki: Moukoko 74, Modeste 90+5 - Goretzka 33, Sane 53

Borussia Dortmund: Alexander Meyer - Niklas Suele, Mats Hummels (46. Marius Wolf), Nico Schlotterbeck, Raphael Guerreiro - Jude Bellingham, Emre Can, Salih Ozcan (54. Karim Adeyemi) - Julian Brandt, Youssoufa Moukoko (89. Thorgan Hazard), Donyell Malen (70. Anthony Modeste)

Bayern Monachium: Manuel Neuer - Benjamin Pavard, Dayot Upamecano, Matthijs de Ligt (62. Noussair Mazraoui), Alphonso Davies (46. Josip Stanisic) - Leon Goretzka, Marcel Sabitzer (46. Joshua Kimmich) - Leroy Sane, Jamal Musiala, Sadio Mane (82. Eric Maxim Choupo-Moting) - Serge Gnabry (46. Kingsley Coman)

Czerwona kartka: Coman (90, za drugą żółtą)