Bundesliga: Robert Gumny z golem w meczu FC Augsburg - VfL Wolfsburg

Robert Gumny z golem w meczu FC Augsburg - VfL Wolfsburg

Robert Gumny zdobył gola dla FC Augsburg, który zremisował z VfL Wolfsburg 1:1 w sobotnim meczu 9. kolejki ekstraklasy Niemiec. To jego pierwsze trafienie w tym sezonie. W ekipie "Wilków" do 69. minuty występował Jakub Kamiński, natomiast w bramce gospodarzy zabrakło kontuzjowanego Rafała Gikiewicza.

Goście prowadzi od 29. minuty, ale 10 minut po przerwie z bliska wyrównał Gumny. Obrońca reprezentacji Polski w 59 występach w Bundeslidze uzyskał drugiego gola. Poprzedniego zdobył w kwietniu ubiegłego roku.

Po tym remisie zespół z Augsburga z dorobkiem 13 punktów jest dziewiąty w tabeli, a drużyna z Wolfsburga ma cztery mniej i jest 13.

Jacek Góralski z VfL Bochum był rezerwowym, a jego drużyna odniosła pierwsze w sezonie zwycięstwo - 3:0 nad Eintrachtem Frankfurt, który jako triumfator Ligi Europy uczestniczy w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Nie wystarczyło to jednak Bochum do opuszczenia ostatniej pozycji w tabeli.

Znakomity debiut w roli trenera Bayeru Leverkusen zaliczył Xabi Alonso. Pod wodzą byłego hiszpańskiego piłkarza "Aptekarze" pokonali 4:0 Schalke 04 Gelsenkirchen. W zespole gości zabrakło kontuzjowanego Marcina Kamińskiego.

Wygrana sprawiła, że Bayer z ośmioma punktami opuścił strefę spadkową, w której znalazła się teraz ekipa beniaminka z Gelsenkirchen.

O godz. 18.30 w klasyku Bundesligi Bayern Monachium podejmie Borussię Dortmund. Oba zespoły mają po 15 punktów i tracą dwa do prowadzącego w tabeli duetu Union Berlin i SC Freiburg, który na boisku zaprezentuje się w niedzielę.