EBL: Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz pokonała Anwil Włocławek po dogrywce

Trener Anwilu Przemysław Frasunkiewicz nie miał powodów do zadowolenia po meczu w Bydgoszczy

Po emocjonującym i trzymającym w napięciu spotkaniu Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz sięgnęła po pierwsze zwycięstwo w bieżącej kampanii, pokonując po dogrywce brązowych medalistów EBL z zeszłego sezonu - Anwil Włocławek.

Przed meczem zdecydowanym faworytem niedzielnej konfrontacji byli goście z Włocławka. Anwil co prawda przegrał swoje ostatnie spotkanie ze Śląskiem Wrocław, ale wcześniej pewnie ograł zarówno Zastal Zielona Góra, jak i Sokoła Łańcut. Tymczasem bydgoszczanie dopiero oczekiwali na swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie po porażkach ze Startem Lublin i Spójnią Stargard.

Astoria rozpoczęła starcie rozegrane awansem z 11. kolejki z ogromnym animuszem. Pierwsza kwarta padła łupem podopiecznych trenera Marka Popiołka, a na tablicy wyników widniał rezultat 22:13. Do przerwy Anwil odrobił tylko jedno "oczko", w związku z czym gospodarze prowadzili 40:32.

Trzecia kwarta to w końcu dobry fragment gry przyjezdnych, którzy z nawiązką odrobili straty i wyszli na czteropunktowe prowadzenie 56:52. Prym w szeregach gości tradycyjnie wiódł Luke Petrasek, który zakończył spotkanie z 16 punktami i 6 asystami.

Na nic zdała się jednak wysoko wygrana przez włocławian trzecia odsłona, bo Astorii udało się koniec końców doprowadzić do dogrywki. W niej miejscowi okazali się bezwzględni, wygrywając dodatkową część spotkania 19:8, a cały mecz 95:84.

Najlepszym zawodnikiem bydgosko-włocławskiej potyczki był zdecydowanie Eddy Polanco. Dominikańsko-amerykański rzucający zapisał przy swoim nazwisku imponujące 34 punkty i 8 zbiórek.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - Anwil Włocławek 95:84 po dogrywce (22:13, 18:19, 12:24, 24:20 - 19:8)

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz: Eddy Polanco 34, Ben Simons 17, Mike Smith 15, Nick Muszynski 8, Nathan Cayo 7, Igor Wadowski 5, Aleksander Lewandowski 5, Michał Kołodziej 4, Jakub Stupnicki 0, Piotr Wińkowski 0, Michał Pluta 0.

Anwil Włocławek: Luke Petrasek 16, Josip Sobin 16, Josh Bostic 12, Michał Nowakowski 12, Phil Greene IV 11, Dawid Słupiński 8, Kamil Łączyński 6, Daniel Dawdo 3, Szymon Szewczyk 0, Marcin Woroniecki 0.