Serie A: Kolejny gol Krzysztofa Piątka (WIDEO)

Krzysztof Piątek wpisał się na listę strzelców w niedzielnym meczu Serie A pomiędzy Salernitaną a Hellasem Werona (2:1). Napastnik reprezentacji Polski otworzył wynik spotkania, strzelając swoją 31. bramkę na boiskach włoskiej ekstraklasy.

Piątek strzelił gola na 1:0 w 18. minucie. Wykorzystał wówczas dogranie swojego partnera z ataku Federico Bonazzoliego i pokonał golkipera drużyny z Werony.

Dla Piątka był to gol numer 31 we włoskiej Serie A. Na liście wszech czasów, jeśli chodzi o najlepszych polskich strzelców w tej lidze, dogonił tym samym Zbigniewa Bońka. Liderem zestawienia jest Arkadiusz Milik - 41 bramek.

Reprezentant Polski opuścił boisko w 59. minucie przy stanie 1:1. Jak się okazało, jego drużyna ostatecznie zgarnęła komplet punktów po golu w doliczonym czasie gry. Bramkę na 2:1 strzelił Boulaye Dia, który zmienił właśnie Piątka.

Salernitana - Hellas Werona 2:1 (1:0)
Bramki: Piątek 18, Dia 94 - Depaoli 56

Transmisje meczów Serie A na antenach Eleven Sports.