Iga Świątek zabrała głos po porażce w finale. "Jeszcze zbyt wiele jest we mnie emocji"

Iga Świątek zabrała głos po porażce w finale turnieju WTA w Ostrawie

"Jeszcze zbyt wiele jest we mnie emocji" - napisała na swoich mediach społecznościowych Iga Świątek. Polka zabrała głos po porażce w finale turnieju WTA w Ostrawie.

W finale rywalizacji na kortach w Czechach rywalką Świątek była Barbora Krejcikova. Mecz rozpoczął się dobrze dla tenisistki pochodzącej z Raszyna. Polka szybko wyszła na prowadzenie w pierwszym secie. Mimo to jej przeciwniczka była w stanie odrobić straty i doprowadzić do wyrównania. Liderka światowego rankingu wygrała pierwszego seta 7:5.

Drugi set był już o wiele bardziej wyrównany. Do końca nie było wiadomo, która zawodniczka przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę. Do rozstrzygnięcia tej części pojedynku potrzebny był tie-break, w którym lepsza okazała się Krejcikova. Pod koniec trzeciego seta plasująca się na 13. miejscu w rankingu WTA tenisista była w stanie przełamać Świątek. Polka obroniła pięć piłek meczowych. Mimo to po zwycięstwo sięgnęła Czeszka.

Po porażce polska tenisistka postanowiła opublikować post na swoim koncie na Twitterze.

"Jeszcze zbyt wiele jest we mnie emocji, żeby opisać ten dzień i to, jak wymagający, wzruszający i wyjątkowy był. Chcę pogratulować Barborze tego zwycięstwa - wielka bitwa, doskonały tenis. To świetne, że wróciłaś" - napisała na mediach społecznościowych Świątek.