Liga Mistrzów: Sensacja w Izraelu! Juventus przegrał z Maccabi Hajfa

Juventus przegrał 0:2 z Maccabi Hajfa w spotkaniu czwartej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Tym samym szanse "Starej Damy" na wyjście z grupy znacząco zmalały. Cały mecz w barwach Juve rozegrał Wojciech Szczęsny, z kolei Arkadiusz Milik pojawił się na placu gry w 24. minucie spotkania.

Gospodarze mogli prowadzić już w czwartej minucie meczu. Głową uderzał Frantzdy Pierrot, ale świetną interwencją popisał się Szczęsny. Trzy minuty później było już jednak 1:0 dla Maccabi. Ze skrzydła centrował Pierre Cornud. W polu karnym odnalazł się Omer Atzili, który strzałem głową skierował piłkę do siatki.

Podopieczni Baraka Bakhara mogli szybko podwyższyć, ale najpierw ekipę z Turynu uratowała poprzeczka, a następnie dobra obrona Szczęsnego. W 24. minucie boisko musiał opuścić Angel Di Maria. Argentyńczyka zastąpił Arkadiusz Milik. W kolejnych minutach drużyną, która stwarzała sobie więcej okazji do strzelenia gola, było Maccabi. Ponadto dwukrotnie sędzia sprawdzał na VAR, czy zespołowi z Izraela nie należał się rzut karny. W obu przypadkach decyzja była negatywna.

Bramkę na 2:0 piłkarze z Hajfy zdobyli w 42. minucie gry. Szybki atak wykończył Atzili. 29-letni napastnik oddał celny strzał pod poprzeczkę bramki Szczęsnego. Po tym trafieniu Juventus znalazł się w bardzo niewygodnym położeniu. W końcówce pierwszej części gry wybornej szansy do strzelenia gola kontaktowego nie wykorzystał Arkadiusz Milik.

W drugiej połowie działo się znacznie mniej. W 67. minucie w polu karnym Maccabi odepchnięty został Juan Cuadrado. Sędzia skonsultował decyzję z wozem VAR i nie podyktował "jedenastki". Piłkarze Juventusu nie byli w stanie przedrzeć się przez obronę zespołu gospodarzy. Ostatecznie wynik meczu się nie zmienił. Juventus przegrał 0:2. Szanse "Bianconerri" na awans do 1/8 finału Champions League stały się iluzoryczne. Z kolei Maccabi odniosło pierwsze zwycięstwo w tej edycji LM.

Maccabi Hajfa - Juventus 2:0 (2:0)

Bramki: Atzili 7, 42