Liga Mistrzów: Szachtar Donieck zremisował z Realem Madryt w Warszawie

Liga Mistrzów: Szachtar Donieck zremisował z Realem Madryt w Warszawi

Szachtar Donieck długo prowadził z Realem Madryt, lecz ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1:1. "Królewscy" doprowadzili do wyrównania w doliczonym czasie gry za sprawą Antonio Rudigera. Spotkanie zostało rozegrane na Stadionie Wojska Polskiego w Warszawie.

W pierwszej połowie nie zobaczyliśmy goli. Żadna z drużyn nie była również wypracować sobie wyraźnej przewagi na boisku. Szanse na zdobycie bramki dla "Królewskich" mieli Karim Benzema i Rodrygo, lecz w obu sytuacjach dobrze interweniował Anatolij Trubin.

Kluczowa dla losów spotkania okazała się pierwsza minuta po zmianie stron. Andrij Łunin musiał wyciągnąć piłkę z siatki po strzale głową Oleksandra Zubkowa. Szachtar niespodziewanie wyszedł na prowadzenie. Wydawało się, że "Królewscy" ruszą do odrabiania strat. Długo jednak nie byli w stanie stworzyć sobie klarownej sytuacji podbramkowej. Bliżej podwyższenia byli piłkarze z Doniecka. W 65. minucie w poprzeczkę bramki Łunina trafił Lassina Traore.

Z czasem gracze Szachtara zaczęli opadać z sił. Poskutkowało to cofnięciem się w okolice własnego pola karnego. Real utrzymywał się dłużej przy piłce i próbował konstruować ataki pozycyjne. Świetną okazję do wyrównania miał Vinicius Jr. W 87. minucie Vinicius Jr. oddał strzał głową, po którym futbolówka poszybowała tuż nad poprzeczką.

W doliczonym czasie gry "Los Blancos" postanowili wszystko na jedną kartę i ruszyli do bardzo odważnego ataku. Bliski trafienia był Antonio Rudiger, lecz Niemiec uderzył głową obok słupka. Obrońca Realu dopiął swego kilkadziesiąt sekund później. Rudiger otrzymał centrę od Toniego Kroosa, wyprzedził bramkarza i strzałem głową doprowadził do wyrównania.

Przy golu doszło do zderzenia między Rudigerem a Trubinem. Polała się krew, lecz ostatecznie obaj zawodnicy podnieśli się o własnych siłach. W ostatniej akcji meczu Szachtar miał jeszcze rzut rożny, ale ekipa z Doniecka nie zdobyła zwycięskiej bramki. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Szachtar Donieck - Real Madryt 1:1 (0:0)

Bramki: Zubkow 46 - Rudiger 90+5