Hokejowa Liga Mistrzów: Cracovia pokonała Farjestad BK

Liga Mistrzów w hokeju na lodzie: Cracovia pokonała Farjestad BK

Hokeiści Comarch Cracovii w swoim ostatnim meczu Ligi Mistrzów pokonali na własnym lodowisku szwedzki zespół Farjestad Karlstad 4:3 (1:2, 2:0, 1:1). Krakowianie rywalizację w grupie F zakończyli z bilansem dwóch zwycięstw i czterech porażek.

Mistrzowie Szwecji dopiero we wtorek przylecieli na mecz do Krakowa samolotem czarterowym. Nie wystawili też najmocniejszego składu, gdyż już wcześniej zapewnili awans do fazy play off. Ewentualna wygrana z "Pasami" gwarantowała im jednak pierwsze miejsce w tabeli grupy F.

Goście szybko pokazali, że zamierzają zrealizować swój cel i już w 4. minucie Anton Berglund mocnym strzałem spod niebieskiej linii zaskoczył Roka Stojanovca. Ten sam zawodnik w poprzednim meczu tych drużyn w Karlstad, który Cracovia przegrała 1:5, też jako pierwszy wpisał się na listę strzelców. Krakowianie zdołali wprawdzie szybko wyrównać, gdy Saku Kinnunen wykorzystał okres gry w przewadze liczebnej, ale 88 sekund później rywale odzyskali prowadzenie.

W drugiej tercji krakowianie rozkręcali się z każdą minutą. Do remisu doprowadził Martin Kasperlik, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. W 37. minucie bramkę na 3:2 sprytnym strzałem z backhandu w krótki róg zdobył Marek Raciuk.

W ostatniej tercji Szwedzi ruszyli do zdecydowanych ataków, lecz podopieczni trenera Rudolfa Rohacka wyczuli szansę na sprawienie ogromnej niespodzianki. Uważna i ofiarna gra w obronie sprawiła, że rywale nie mieli zbyt wielu okazji bramkowych. Za to w 48. min kontratak wyprowadzony przez Roberta Arraka i Damiana Kapicę skutecznym strzałem wykończył Patrik Husak.

To nie był koniec emocji. Pięć minut przed końcem, podczas pobytu Kapicy na ławce kar, trener Farjestad wycofał bramkarza i wprowadził dodatkowego napastnika. Ten ryzykowny manewr okazał się skuteczny, bo Joel Nystroem strzelił kontaktowego gola.

W 58. min gospodarze znowu musieli grać w osłabieniu po wykluczeniu Husaka. Szwedzi ponownie wycofali bramkarza, lecz nie zdołali doprowadzić do dogrywki, gdyż niesieni głośnym dopingiem krakowianie utrzymali prowadzenie. Jednym z bohaterów meczu był bramkarz „Pasów” Rok Stojanovic, który obronił 38 strzałów.

Cracovia swój trzeci w start w Lidze Mistrzów zakończyła bez awansu do fazy paly off, ale z dorobkiem sześciu punktów, na jaki mało kto liczył.

Comarch Cracovia – Farjestad Karlstad 4:3 (1:2, 2:0, 1:1).

Bramki: 0:1 Anton Berglund (4), 1:1 Saku Kinnunen (8), 1:2 Victor Ejdsel (9), 2:2 Martin Kasperlik (30), 3:2 Marek Racuk (37), 4:2 Patrik Husak (48), 4:3 Joel Nystroem (55).

Kary: Cracovia - 14; Farjestad – 10 minut. Widzów: 800.