PlusLiga: Trefl Gdańsk pewnie pokonał Cuprum Lubin. Niesamowity występ Mikołaja Sawickiego

Trefl Gdańsk pokonał 3:0 Cuprum Lubin w meczu 3. kolejki PlusLigi.

Trefl Gdańsk pokonał 3:0 Cuprum Lubin w meczu 3. kolejki PlusLigi. Był to pierwszy mecz podopiecznych trenera Igora Juricica po kontuzji jednego z liderów zespołu - Piotra Orczyka. MVP spotkania został wybrany Mikołaj Sawicki, który skończył 13 z 16 wystawionych piłek.

Od początku pierwszego seta widoczna była różnica klas między obiema drużyna. Gdańszczanie świetnie radzili sobie na skrzydłach, a Lukas Kampa korzystał głównie z usług atakującego Bartłomieja Bołądzia oraz przyjmującego Mikołaja Sawickiego. Wypracowana na początku przewaga procentowała w kolejnych fragmentach pierwszej partii, a Trefl spokojnie doprowadził do końca seta wygrywając 25:16.

Druga partia to już nieco bardziej wyrównana gra, głównie dzięki dyspozycji środkowego Moustaphy M'Baye oraz atakującego Remigiusza Kapicy. To oni głównie byli autorami punktowych ataków w swojej drużynie, ale to wciąż było zbyt mało na świetnie dysponowanych siatkarzy z Gdańska. To podopieczni trenera Juricica pokazali w końcówce więcej zimnej krwi i zatriumfowali 25:21.

Trzeci set to podobna historia jak poprzednie dwie partie. Gdańszczanie szybko wypracowali sobie przewagę, którą utrzymywali aż do końca. Mecz skutecznym atakiem zakończył ze środka Karol Urbanowicz ustanawiając rezultat 25:19.

Wynik 3:0 oznaczał kolejne cenne punkty w tabeli dla Trefla Gdańsk, z kolei Cuprum po raz drugi z rzędu musiało uznać wyższość rywala bez żadnej zdobyczy w setach. MVP spotkania wybrano Mikołaja Sawickiego, który popisał się imponującą 81 proc. skutecznością kierując prosto w boisko lub po bloku w aut 13 z 16 posłanych do niego piłek.

Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin 3:0 (25:16, 25:21, 25:19)

MVP: Mikołaj Sawicki (Trefl Gdańsk)

Trefl Gdańsk: Bartłomiej Bołądź, Jan Martinez Franchi, Lukas Kampa, Patryk Niemiec, Mikołaj Sawicki, Karol Urbanowicz - Luke Perry (libero) - Jakub Czerwiński

Cuprum Lubin: Alexander Berger, Remigiusz Kapica, Ilia Kowalow, Moustapha M'Baye, Grzegorz Pająk, Paweł Pietraszko - Kamil Szymura (libero) - Wojciech Ferens, Kajetan Kubicki.