3:0 w Gliwicach! Amerykanki rozbiły Turcję w ćwierćfinale MŚ siatkarek 2022

Siatkarki USA pokonały Turcję i zagrają w półfinale MŚ 2022.

W rozegranym w Arenie Gliwice meczu ćwierćfinałowym mistrzostw świata siatkarek reprezentacja USA pewnie wygrała z Turcją 3:0. Amerykanki zmierzą się w półfinale ze zwycięzcą meczu Polska – Serbia.

W premierowej odsłonie obie ekipy toczyły wyrównaną walkę do stanu 17:17. Później przewagę uzyskały Amerykanki, które rozegrały końcówkę po swojej myśli. Wygrały 25:22, a wynik ustaliła efektownym atakiem Kelsey Robinson. Druga partia to już dominacja siatkarek Stanów Zjednoczonych. Dwie punktowe serie – najpierw czterech (18:13), a później pięciu (23:14) wygranych akcji – rozstrzygnęły seta. W ostatniej akcji Ebrar Karakurt posłała piłkę w aut (25:15).

W trzecim secie Amerykanki szybko uzyskały przewagę (11:5). Tureckie siatkarki ruszyły do odrabiania strat (12:9), ale rywalki odpowiedziały kolejną serią – dwa ataki Andrei Drews przedzielone asem Alexandry Frantti, następnie punktowy blok i było 16:9. Tej przewagi siatkarki USA nie wypuściły z rąk i w dalszej części seta pewnie zmierzały w stronę półfinału. Piłkę meczową wywalczyła Drews (24:19), a punktowy blok zamknął rywalizację (25:20).

Skrót meczu USA - Turcja:

Najwięcej punktów: Alexandra Frantti (18), Andrea Drews (14), Kelsey Robinson (10) – USA; Ebrar Karakurt (16), Zehra Gunes (11) – Turcja. Wyraźna przewaga Amerykanek w ataku, bloku (13–9) i w zagrywce (4–0).

USA – Turcja 3:0 (25:22, 25:15, 25:20)

USA: Jordyn Poulter, Andrea Drews, Haleigh Washington, Kelsey Robinson, Chiaka Ogbogu, Alexandra Frantti – Justine Wong-Orantes (libero) oraz Danielle Cuttino, Sarah Wilhite, Lauren Carlini, Kara Bajema. Trener: Karch Kiraly.
Turcja: Cansu Özbay, Saliha Sahin, Hande Baladin, Eda Erdem Dündar, Zehra Gunes, Ebrar Karakurt – Simge Sebnem Akoz (libero) oraz Elif Şahin, Aylin Acar (libero), Meryem Boz, Meliha Ismailoglu, İlkin Aydin. Trener: Giovanni Guidetti.