Iga Świątek nominowana do nagrody ONZ

Andrzej AdamiecTenis
Iga Świątek nominowana do nagrody ONZ
fot. PAP/EPA
Iga Świątek została nominowana do nagrody ONZ

Iga Świątek znalazła się na liście nominowanych do nagrody "Rise and Raise Others". Jest to wyróżnienie przyznawane przez ONZ Kobiety.

Została ogłoszona lista nominowanych do nagrody "Rise and Raise Others". Wśród wyróżnionych kobiet pojawiła się Iga Świątek. Obecna liderka rankingu WTA ma szansę otrzymać nagrodę w kategorii "Dobre zdrowie i samopoczucie". W uzasadnieniu opublikowanym przez podmiot Organizacji Narodów Zjednoczonych zajmujący się równouprawnieniem płci możemy przeczytać, że polska tenisistka jest zaangażowana w inicjatywy społeczne z dziećmi i zdrowiem psychicznym. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Iga Świątek wsparła organizację charytatywną. "Każdy gest i każda złotówka się liczą"

 

Przypomnijmy, że po przegranym finale podczas turnieju WTA w Ostrawie pochodząca z Raszyna zawodniczka ogłosiła, że całą swoją wygraną z tej rywalizacji przeznaczy na organizację non-profit w Polsce. 

 

- Chciałam powiedzieć, że jutro jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego i całe "prize money" z tego turnieju, które byłoby oczywiście większe, gdybym wygrała, przekażę na organizacje non-profit w Polsce - powiedziała po finale turnieju w Czechach Polka.

 

Nagroda "Rise and Raise Others" przyznawana jest kobietom wybitnym, za ich zaangażowanie i entuzjazm w realizacji 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych. 

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie