Liga Konferencji: Remis w meczu Lecha Poznań w Izraelu

Mecz Hapoel Beer Szewa - Lech Poznań zakończył się remisem

Lech Poznań zremisował na wyjeździe z zespołem Hapoel Beer Szewa 1:1 w meczu czwartej kolejki fazy grupowej Ligi Konferencji. Jedynego gola dla polskiego zespołu strzelił Filip Szymczak.

Lech nie wszedł dobrze w to spotkanie. Joel Pereira sfaulował jednego z rywali w swoim polu karnym. Przez to sędzia musiał podyktować rzut karny. Do wykonania stałego fragmentu gry podszedł Tomer Hemed. Piłkarz gospodarzy bez problemu wykorzystał "jedenastkę" i dał swojemu zespołowi prowadzenie.

Zawodnicy "Kolejorza" od razu rzucili się odrabiać straty. Dobrą Okazję miał Szymczak po dograniu Pedro Rebocho. Polak jednak posłał piłkę obok słupka. W 37. minucie zespół z Izraela miała szansę na powiększenie swojej przewagi. Po uderzeniu piłki głową przez jednego z zawodników futbolówka trafiła w poprzeczkę bramki polskiej ekipy.

Jeszcze przed przerwą piłkarze klubu ze stolicy Wielkopolski byli w stanie doprowadzić do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Szymczak znalazł sobie trochę wolnej przestrzeni. Piłkarz Lecha bez zastanowienia uderzył na bramkę rywali. Golkiper był bezradny przy strzale z tak bliskiej odległości.

W drugiej połowie oba zespoły próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Mimo to defensywy po obu stronach boiska były zbyt szczelne. To spotkanie czwartej kolejki fazy grupowej Ligi Konferencji zakończyło się remisem 1:1. Dzięki temu Lech zajmuje obecnie drugie miejsce w grupie C z pięcioma punktami na koncie.

Hapoel Beer Szewa - Lech Poznań 1:1 (1:1)

Bramki: Tomer Hemed (karny) 9 - Filip Szymczak 44