Politycy, dziennikarze i sportowcy zasiądą przy wspólnym stole. Pierwsze takie wydarzenie w historii

Inne
Politycy, dziennikarze i sportowcy zasiądą przy wspólnym stole. Pierwsze takie wydarzenie w historii
fot. Polsat Sport
Piotr Pykel

To bezprecedensowe wydarzenie w historii sportu i dyplomacji w Polsce. Pomiędzy 18 a 20 października odbędzie się w Zakopanem I Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Przy jednym stole zasiądą przedstawiciele władzy, mediów i sportu, aby wspólnie rozmawiać o perspektywach na najbliższe lata. - Takiego spotkania jeszcze w Polsce, a może i na świecie, nie było - powiedział zastępca Dyrektora do spraw Sportu w Telewizji Polsat Piotr Pykel.

Szymon Zaworski: Dlaczego I Europejski Kongres Sportu i Turystyki jest tak ważnym wydarzeniem i czy obecność tam przedstawicieli Polsatu należy odczytywać jako zaszczyt?

 

Piotr Pykel: Na pewno jest to zaszczyt. W obecnych czasach sport miesza się bardzo mocno z polityką, dlatego uważam, że międzynarodowe gremium powinno się spotykać i wspólnie debatować. Poruszone będą różne tematy, między innymi znaczenie sportu dla świata i społeczeństwa, powiemy także, jak trudno jest zorganizować wydarzenie sportowe pokroju mistrzostw świata siatkarek czy siatkarzy i jak duże pieniądze są potrzebne, aby funkcjonowała telewizja pokazująca sport. Takiego spotkania jeszcze w Polsce, a może i na świecie, nie było.

 

Skoro mowa o telewizji - zaproszenie na kongres oznacza, że zostaliśmy docenieni jako nadawca, który pokazuje największe imprezy sportowe?

 

Myślę, że to jest duże docenienie. Z jednej strony tego, w jaki sposób pokazujemy wydarzenia sportowe, ale z drugiej również dużej roli całej grupy Polsat w sprowadzeniu wielkich imprez do Polski. Mistrzostwa świata siatkarzy miały odbyć się w Rosji, a sytuacja międzynarodowa sprawiła, że ten kraj został wykluczony z międzynarodowego sportu. Wtedy Polsat, razem z państwem polskim i związkiem siatkarskim, wyciągnął pomocną dłoń do FIVB i dzięki temu to wydarzenie mogło się odbyć.

 

Szymon Zaworski/JŻ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie