EBL: Czwarta wygrana BM Stali

BM Stal Ostrów Wielkopolski nadal niepokonana w Energa Basket Lidze! Zespół trenera Andrzeja Urbana wygrał tym razem z MKS Dąbrowa Górnicza 85:76.

Świetni Matthias Tass oraz Martin Krampelj sprawiali, że początek spotkania należał do przyjezdnych. Po chwili jednak do remisu doprowadzał Damian Kulig. Później BM Stal zaczęła przejmować inicjatywę - po rzutach Aigardsa Skele oraz Jakuba Garbacza uciekała na pięć punktów. Dzięki zagraniu Adonisa Thomasa po 10 minutach było 20:15. W drugiej kwarcie dość szybko przewaga ostrowian wzrosła do 10 punktów dzięki efektownym akcjom kończonym przez Djurisicia i Thomasa. Jeszcze Jarosław Mokros i Alonzo Verge starali się odpowiadać, ale to było za mało na rywali. Dopiero późniejsze trójki Trevona Bluietta sprawiały, że zespół trenera Jacka Winnickiego zbliżał się na dwa punkty. Nie do zatrzymania był Damian Kulig i to dzięki niemu pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 38:32.

Trzecia kwarta była dość wyrównana - z jednej strony aktywny był Quentin Snider, a z drugiej Trevon Bluiett. BM Stal ciągle kontrolowała jednak wydarzenia na parkiecie. Po trójkach Jakuba Garbacza i Adonisa Thomasa różnica wynosiła aż 12 punktów. Ostatecznie po 30 minutach było 62:51. W kolejnej części meczu po rzucie Aleksandra Załuckiego przewaga gospodarzy wzrosła aż do 16 punktów. MKS musiał sobie radzić bez kontuzjowanego Joe Chealeya, przez co miał utrudnioną rotację. Zespół trenera Andrzeja Urbana doskonale to wykorzystał i grał swoją koszykówkę. Ostatecznie zwyciężył 85:76.

Najlepszym graczem gospodarzy był Damian Kulig z 24 punktami i 9 zbiórkami. Trevon Bluiett zdobył dla gości 27 punktów, 8 zbiórek i 4 asysty.

BM Stal Ostrów Wlkp. - MKS Dąbrowa Górnicza 85:76 (20:15, 18:17, 24:19, 23:25)

BM Stal Ostrów Wlkp.: Damian Kulig 24, Adonis Thomas 16, Nemanja Djurisic 10, Quentin Snider 9, Jakub Garbacz 8, Ojars Silins 7, Aigars Skele 6, Aleksander Załucki 5, Filip Siewruk 0.

MKS Dąbrowa Górnicza: Trevon Bluiett 27, Alonzo Verge 23, Matthias Tass 12, Martin Krampelj 12, Jarosław Mokros2, Marcin Piechowicz 0, Joe Chealey 0, Patryk Wilk 0, Kacper Radwański 0, Wiktor Rajewicz 0.