PlusLiga: PGE Skra wygrała z Treflem

W meczu 4. kolejki PlusLigi PGE Skra Bełchatów wygrała z Treflem Gdańsk 3:1. Goście wygrali pierwszą odsłonę, ale w kolejnych górą byli bełchatowianie.

Spotkanie lepiej rozpoczęli siatkarze z Bełchatowa, którzy odskoczyli rywalom na kilka punktów (6:2). Co prawda gdańszczanie błyskawicznie odrobili straty (7:7), ale w środkowej części seta gospodarze odbudowali przewagę (16:13). Po skutecznym ataku Aleksandara Atanasijevicia gospodarze prowadzili już 20:16, wówczas jednak roztrwonili przewagę – dobrze w polu zagrywki zaprezentował się Lukas Kampa, a po ataku Bartłomieja Bołądzia było 20:20. W końcówce siatkarze Trefla poszli za ciosem i wygrali kluczowe akcje. Ważne punkty zdobył Mikołaj Sawicki, a seta zamknął serwis gospodarzy w siatkę (23:25).

W drugiej odsłonie siatkarze PGE Skry uzyskali przewagę na początku (6:1), tym razem jednak byli w stanie utrzymać ją (12:7, 15:10), skazując rywali na ciągłą pogoń. Gdańszczanie nie odpuszczali dobrze prezentowali się w polu serwisowym, w końcówce zmniejszyli różnicę do dwóch oczek (22:20). Decydujące akcje padły jednak łupem skuteczniejszych w ataku gospodarzy. Dwie akcje skończył Filippo Lanza, a wynik na 25:22 ustalił uderzeniem ze środka Mateusz Bieniek.

Set numer trzy przypominał nieco poprzednią partię. Bełchatowianie wypracowali sobie przewagę (8:4), a Trefl na przestrzeni seta próbował gonić wynik. Goście łapali nawet punktowy kontakt (18:17), ale rywale utrzymywali zaliczkę. Jeszcze w końcówce, po ataku Bołądzia, przyjezdni byli blisko wyrównania (22:21). Pogrążyły ich jednak dwa błędy własne w ostatnich akcjach (25:21).

Siatkarze z Gdańska nie rezygnowali w kolejnej partii. Odrabiali kilkupunktowe straty (6:6, 13:13). W dalszej fazie seta wyraźną przewagę uzyskali jednak gospodarze. Najpierw odskoczyli na trzy oczka (17:14), później goście popełnili dwa kosztowne błędy w ataku (20:15) i Skra mogła w końcówce kontrolować sytuację. Spotkanie zakończył skutecznym atakiem Atanasijević (25:18).

Skrót meczu PGE Skra - Trefl:

Najwięcej punktów: Filippo Lanza (20), Aleksandar Atanasijević (14), Mateusz Bieniek (13), Karol Kłos (11), Dick Kooy (10) – PGE Skra; Bartłomiej Bołądź (22) – Trefl. MVP: Mateusz Bieniek (8/14 = 57% skuteczności w ataku + 1 as serwisowy + 4 bloki).

PGE Skra Bełchatów – Trefl Gdańsk 3:1 (23:25, 25:22, 25:21, 25:18)

PGE Skra: Dick Kooy, Karol Kłos, Grzegorz Łomacz, Filippo Lanza, Mateusz Bieniek, Aleksandar Atanasijević – Kacper Piechocki (libero) oraz Lukas Vasina, Wiktor Musiał, Jakub Rybicki. Trener: Joel Banks.
Trefl: Karol Urbanowicz, Lukas Kampa, Jan Franchi Martínez, Patryk Niemiec, Bartłomiej Bołądź, Mikołaj Sawicki – Luke Perry (libero) oraz Mariusz Wlazły, Kamil Droszyński, Jordan Zaleszczyk, Aliaksei Nasevich, Jakub Czerwiński. Trener: Igor Juricić.

Wyniki, terminarz i plan transmisji meczów 4. kolejki PlusLigi 2022/23:

2022-10-13: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:18, 25:23, 25:20)
2022-10-14: Indykpol AZS Olsztyn – LUK Lublin 3:1 (25:22, 20:25, 25:17, 25:15)
2022-10-14: Cerrad Enea Czarni Radom – PSG Stal Nysa 1:3 (22:25, 21:25, 25:19, 25:27)
2022-10-15: PGE Skra Bełchatów – Trefl Gdańsk 3:1 (23:25, 25:22, 25:21, 25:18)
2022-10-15: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Projekt Warszawa (sobota, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport Extra)
2022-10-15: Cuprum Lubin – Asseco Resovia (sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport News)
2022-10-16: Jastrzębski Węgiel – Aluron CMC Warta Zawiercie (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2022-10-16: GKS Katowice – Barkom-Każany Lwów (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).