El Clasico 2022: Real Madryt pokonał Barcelonę! Asysta Roberta Lewandowskiego

Real Madryt pokonał Barcelonę 3:1 w niedzielnym El Clasico. Gole dla "Królewskich" strzelili Karim Benzema, Federico Valverde oraz Rodrygo Goes. 90 minut rozegrał Robert Lewandowski, który miał asystę przy trafieniu Ferrana Torresa.

Obie drużyny przystępowały do niedzielnego "El Clasico", mając na koncie 22 punkty. W pierwszym składzie Barcelony znalazł się oczywiście Robert Lewandowski, który miał poprowadzić "Blaugranę" do ważnego zwycięstwa. Gospodarze liczyli na przełamanie Karima Benzemy. Francuz po raz ostatni trafił do siatki 28 sierpnia w meczu z Espanyolem.

Po pierwszych czterdziestu pięciu minutach w znacznie lepszych nastrojach mogli być fani "Królewskich". Real Madryt strzelił dwa gole i prowadził jak najbardziej zasłużenie. Pierwsza bramka padła w 12. minucie, a do siatki trafił Benzema, dobijając strzał Viniciusa Jr. W 35. minucie było już 2:0. Gospodarze przeprowadzili piękną akcję, w której wzięli udział Vinicius, Aurelien Tchouameni, Ferland Mendy oraz Federico Valverde. Wszystko zakończyło się strzałem tego ostatniego. Urugwajczyk strzelił swojego piątego gola w sezonie.

Barcelona miała spore problemy ze stwarzaniem klarownych sytuacji, a nawet jeśli to zrobiła, to nie potrafiła ich wykorzystać. Najlepszym przykładem był Lewandowski, który powinien trafić do siatki z najbliższej odległości jeszcze przy wyniku 1:0 dla "Królewskich".

Na niespełna kwadrans przed końcem spotkania polski napastnik padł w polu karnym po kontakcie z Danim Carvajalem. Sędzia José Sánchez Martínez nie zdecydował się jednak na odgwizdanie jedenastki mimo protestów przedstawicieli Barcelony.

Goście dopięli swego w samej końcówce. Świetnie zachował się Ansu Fati, który najpierw ograł dwóch rywali, a następnie zagrał w kierunku Lewandowskiego. Polak chciał strzelać, lecz jego zagranie zmieniło się w asystę do Ferrana Torresa. Hiszpan trafił do siatki z najbliższej odległości. Emocje były jednak tylko przez chwilę, gdyż kilka później Eric Garcia sfaulował Rodrygo w polu karnym. Do podyktowanej jedenastki podszedł sam poszkodowany, ustanawiając wynik na 3:1.

"Królewscy" dzięki tej wygranej mają trzy punkty przewagi nad Barceloną w ligowej tabeli.

Real Madryt - FC Barcelona 3:1 (2:0)

Bramki: Benzema 12, Valverde 35, Rodrygo 90+1 (k) - Torres 83.

Real Madryt: Łunin - Carvajal (88 Rudiger), Militao, Alaba, Mendy - Modric (78 Camavinga), Tchouameni, Kroos - Valverde, Benzema (88 Asensio), Vinicius Jr (85 Rodrygo).

FC Barcelona: Ter Stegen - Roberto, Kounde, Garcia, Balde (60 Alba) - De Jong, Busquets (60 Gavi), Pedri - Raphinha (60 Torres), Lewandowski, Dembele (73 Fati).

Żółte kartki: Vinicius, Modric - Gavi, Kessie.