Fortuna Puchar Polski: Gol z połowy boiska! Weteran zaskoczył bramkarza Pogoni Szczecin

Tomasz Nowak (z prawej) strzelił pięknego gola w meczu z Pogonią Szczecin.

Były reprezentant Polski Tomasz Nowak strzelił kapitalnego gola w meczu Rekord Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin w 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. 36-latek popisał się pięknym trafieniem z połowy boiska.

Na zegarze wybiła 56. minuta, kiedy Nowak podszedł do rzutu wolnego. Wydawało się, że będzie dośrodkowywał w pole karne, tymczasem 36-latek zdecydował się na bezpośredni strzał i przelobował bramkarza Bartosza Klebaniuka.

Ostatecznie, po 120 minutach był remis 3:3. O awansie zdecydowały rzuty karne. "Portowcy" wygrali 12-11 i wyeliminowali trzecioligowca z Fortuna Pucharu Polski.

Nowak to były piłkarz m.in. Korony Kielce, ŁKS Łódź, Górnika Łęczna, Zagłębia Sosnowiec czy Podbeskidzia Bielsko-Biała. W 2010 roku, za kadencji Franciszka Smudy, rozegrał trzy mecze w reprezentacji Polski, w których strzelił jednego gola.