Fortuna Puchar Polski: Raków zwyciężył w Sosnowcu po golu w końcówce

Fortuna 1 Liga: Raków zwyciężył w Sosnowcu po golu w końcówce

Raków Częstochowa pokonał na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec w spotkaniu 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. Wicemistrz Polski wygrał 1:0, a gola na wagę awansu do kolejnej rundy strzelił Władysław Koczerhin.

W pierwszej połowie brakowało dogodnych sytuacji bramkowych. Po zmianie stron przyspieszył Raków. Częstochowianie dążyli do przechylenia szali zwycięstwa. Świetną okazję do otworzenia wyniku meczu miał w doliczonym czasie miał Fabian Piasecki. Napastnik wicemistrza Polski uderzył jednak w boczną siatkę.

Ofensywna postawa gości przyniosła pożądany efekt w piątej minucie doliczonego czasu gry. Kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Koczerhin. Piłka zatrzepotała w siatce.

Raków utrzymał prowadzenie do końcowego gwizdka i zapewnił sobie awans do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski.

Zagłębie Sosnowiec - Raków Częstochowa 0:1 (0:0)

Bramka: Koczerhin 90+5

Zagłębie Sosnowiec: Mateusz Kos - Filip Borowski, Vedran Dalić, Dominik Jończy, Ołeksij Bykow, Dawid Gojny (84. Mateusz Bodzioch) - Szymon Pawłowski (78. Antoni Kulawiak), Michał Masłowski, Maksymilian Rozwandowicz (84. Patryk Bryła), Wojciech Szumilas (69. Maksymilian Banaszewski) - Szymon Sobczak

Raków Częstochowa: Kacper Trelowski - Zoran Arsenić, Tomas Petrasek, Stratos Svarnas - Deian Sorescu, Gustav Berggren, Ben Lederman (63. Giannis Papanikolaou), Daniel Szelągowski (46. Bartosz Nowak), Władysław Koczerhin, Patryk Kun - Vladislavs Gutkovskis (63. Fabian Piasecki)

Żółte kartki: Jończy, Masłowski - Kun, Nowak