NHL: Pierwsze gole Aleksandra Owieczkina w sezonie

Pierwsze gole Aleksandra Owieczkina w sezonie

Aleksander Owieczkin zdobył dwie bramki i miał dwie asysty, a jego Washington Capitals pokonali we własnej hali Vancouver Canucks 6:4 w meczu ligi NHL. To były pierwsze w obecnym sezonie trafienia rosyjskiego hokeisty, który jest trzecim najlepszym strzelcem w historii.

Owieczkin otworzył wynik meczu w pierwszej minucie, a także go ustalił w 58. Asysty zaliczył natomiast przy trafieniach Johna Carlsona na 4:4 i Conora Sheary'ego na 5:4.

To właśnie w dużej mierze dzięki Rosjaninowi Capitals udało się w trzeciej tercji odwrócić losy meczu. Po dwóch częściach przegrywali bowiem 2:4.

37-letni Owieczkin ma teraz na koncie 782 gole w karierze. O 19 wyprzedza go drugi na liście wszechczasów Gordie Howe. Liderem jest Wayne Gretzky - 894 bramki.

Poprzedni sezon był dziewiątym w karierze Owieczkina, w którym udało mu się strzelić co najmniej 50 goli. Żaden hokeista nie miał dziesięciu takich sezonów, a również dziewięć zanotowali Gretzky i Mike Bossy.